Wpis z mikrobloga

Kto zarabiając 30k chciałby UoP?

Wtedy zaczyna cię stać na optymalizację podatkową.
Majętne osoby nie pracują na UoP.

Problemem jest dojście do tej kwoty. I tutaj pełna zgoda. To właśnie powoduje, że większość takiej kwoty nigdy nie zobaczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@el3ndil Bez wyzyskiwania nisko zarabiających większość z tych zarabiających dużo musiałaby stać z grzybami przy krajówce, bo nie byłoby komu robić na nowy samochód szefa. Trzeba pamiętać, że to duże przedsiębiorstwa płacą lwią część podatków, ale też ich istnienie bez ludzi zarabiających mało byłoby niemożliwe.
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: dokładnie. Mieszkam w Holandii i moja pensja to 5600 EUR brutto co daje około 25000 PLN brutto. Do łapy dostaje 12 pensji po 4400 EUR netto i "trzynastka" na wakacje coś koło 3500 EUR +. Gdyby skończyły mi się preferencje podatkowe dla expatow (albo byłbym Holendrem) to zarabiałbym 3800 EUR netto. Nadal więcej niż w Polsce xD i do tego tutaj jeszcze wpadłaby trzynastka około 3000 EUR. To nie
  • Odpowiedz
@powodzenia: trzeba cisnąć na umowach cywilnoprawnych dopóki się da, bo prawdopodobnie od 2025 je oskładkują. później po prostu trzeba zrezygnować z pracy. nie wyobrażam sobie spadku dochodów o 50%.
  • Odpowiedz
chodzisz po chodnikach? Autem jeździsz po drogach? Leczenie raka opłacasz samodzielnie?


@trzydrzwiowypentaptyk: no i pudło.
chodniki zbudował na moim osiedlu deweloper - zapłaciłem za to. drogi? płacę za to w paliwie. leczenie raka? fikcja. nie ma szans dostać się na dobrą terapię w dobrym czasie i dostać nowoczesny lek, który cię nie zabije. jeżeli nie masz worka kasy, to nie masz szans na przeżycie. wszystko załatwia się i kupuje prywatnie.
  • Odpowiedz
leczenie raka? fikcja. nie ma szans dostać się na dobrą terapię w dobrym czasie i dostać nowoczesny lek, który cię nie zabije. jeżeli nie masz worka kasy, to nie masz szans na przeżycie


@editores co to za bzdura z wykopu?
Mam dwoje znajomych, którzy mieli raka, oboje wyleczeni na NFZ, oboje żyją. Diagnostyka i terapia standardowych nowotworów działa całkiem dobrze - chyba, że jesteś chłopem, co go boli, ale nie pójdzie
  • Odpowiedz
  • 0
@powodzenia nie wiem kto przy takich stawkach pracuje na UoP.
Jeśli da się wykonywać usługi objęte ryczałtem 8.5% to podatku razem z zusem wychodzi realnie coś koło 13% przy takich stawkach.
Dlatego tak państwo ciśnie na tą umowę o pracę
  • Odpowiedz
  • 0
@szklisty a czymże ten pośrednik niby ma być jak nie inną firmą?
Ja rozumiem, że przy niektórych zawodach odpowiedzialność jest tak duża że nie opłaca się pracować na b2b.
  • Odpowiedz