Wpis z mikrobloga

@Tulky Mieszkam w Wawie od prawie 5 lat, za wynajem płacę ok. 2000 (normalne mieszkanie, bez jakichś luksusów ale zadbane, wyremontowane i dobrze skomunikowane) zarabiam ok 5500 - wystarcza mi na wszystko, na rachunki i opłaty, na codzienne zakupy, na różne drobne przyjemności, na rozrywkę + co miesiąc mniejszą bądź większą kwotę udaje się odłożyć. Powtarzam - nie umiesz dysponować pieniędzmi albo wynajmujesz zbyt drogie mieszkanie.
  • 1
Mieszkam w Wawie od prawie 5 lat, za wynajem płacę ok. 2000 (normalne mieszkanie, bez jakichś luksusów ale zadbane, wyremontowane i dobrze skomunikowane)


@Alzena: Gdzie?
@Tulky: za 1500 zł masz pokój w Warszawie, nawet mniej, to połowa tego co płacisz. Rozumiem, że pewnie wstyd przed znajomymi i rodziną, ale trzeba sobie radzić i nie przepierdzielać kasy. Odkładasz na wkład własny i kupujesz mieszkanie.
@Tulky: Dlaczego poza warszawą nie dostaniesz pracy? Bo ogólnie mieszkanie w top 4 najdroższych miast w polsce nie wpływa zbyt dobrze na budżet
@Tulky: to szukasz mieszkania bliżej. Szybki podgląd na olx i za 1500 zł to mieszkanie jest 15 min od centrum, cokolwiek to znaczy. Wystarczy popytać kto wynajmuje drugi pokój, wiele osób szuka pokoju w mieszkaniu gdzie nie ma Ukraińców.

Jest to problem to się specjalizuj w czymś co daje robotę wszędzie.
Wrzuciłem sobie ogłoszenia o pracę, 5 - 10k w Skierniewicach, robotę mam od zaraz.
@Tulky: No to duże miasta, czy warszawa? Bo równie dobrze możesz prawcować w Katowicach, mieszkać w sąsiednim mieście, dojeżdżać 30 minut i koszty mieć dużo niższe niż lokal warszawski, gdzie ponoć 7k nie wystarcza na życie