Wpis z mikrobloga

Zostałem oszukany przez landlorda. Po zakończeniu najmu wrzucił mi faktury z absurdalnymi kwotami typu 5000zł za odmalowanie mieszkania, 2500zł za umycie podłóg i wytarcie kurzy. Sumarycznie 9000zł kosztów co zostało mi potrącone z kaucji i nadpłat, co prawnik uznał za rzeczy które nadają się na sprawę, ale muszę dostarczyć kontroferty, żeby udowodnić w sądzie że ogarnięcie małego mieszkania nie powinno tyle kosztować.

No i teraz mam problem, żeby te kontroferty dostać. Napisałem do kilkunastu firm remontowych, pokazałem film na którym zaprezentowane jest mieszkanie, podałem wymiary do odmalowania, ale w końcu nie dostałem ani 1 oferty. Wszyscy chcą albo wizji lokalnej, albo planu technicznego mieszkania, co nie mam możliwości dostarczenia.

Jak mam dostać wycenę malowania jako kontroferty dla sądu nie mając dostępu do tego mieszkania? Jestem pewny że jak powiem jaka sytuacja, że z usług na pewno nie skorzystam to firmy nie będą zbyt chętnie odpisywać.

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #remont #remontujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
  • 47
  • 2
@Arktosik: Potrącił z kaucji. Niestety dałem się omamić, że jestem "ryzykownym najemcą" ze względu na mój wiek i zgodziłem się na 3 krotność czynszu, czyli ok. 8000zł. Do tego doszło sporo nadpłat za media.
  • 0
@jfrost Co mi da inna kancelaria? Nawet jakby mieli zasoby żeby poszukać tych kontrofert to za darmo mi tego nie zrobią, a na poczet kosztów niestety się to nie zaliczy.

@cicha-mezatka: Spisałem i mam. Były 2 plamy na ścianie, podłogi nie były umyte i dorzucił mi wymianę drzwi która była spowodowana jego błędem co do czego prawnik nie ma najmniejszych wątpliwości, że kasa do odzyskania. Gratis dorzucił też wymianę materaca, mimo
  • 3
@hwk1988: 23. Musiałem mu dawać zaświadczenie o zarobkach i że jestem zatrudniony już X lat w tej firmie żeby mnie w ogóle rozważył jako najemcę. Sporo ogłoszeń, szczególnie gdy podpisywałem tamtą umowę miało, że osobom w wieku studenckim w ogóle nie chcą wynajmować mieszkań.
Wszyscy wiemy, że polski rynek najmu to niesamowita patologia.
@Jurix: Chłopie no bez jaj to jest oszust jawny xDDDDDD ja miałem taką sytuację na 4k to po prostu przesłałem mu pismo przedprocesowe od prawnika i obsrał zbroje. Niech mu prawnik prześlę i np jak kaucja była 8k to uznaj część jego roszczeń i niech będzie np. 6k do oddania ale nigdy się nie godź na to 8k xD sam odmalujesz ściany jak tak chce(ja wynajmowałem z 10 lat i nigdy
@Jurix: "Spisałem i mam. Były 2 plamy na ścianie, podłogi nie były umyte i dorzucił mi wymianę drzwi która była spowodowana jego błędem co do czego prawnik nie ma najmniejszych wątpliwości, że kasa do odzyskania. Gratis dorzucił też wymianę materaca, mimo że nie było go w protokole i nie był uszkodzony. Jedynie problem z tymi kontrofertami mam"

Podpisałeś ten protokół bez uwag do drzwi? Był jakiś zapis, że koszt usunięcia usterek
  • 1
@cicha-mezatka: Uwaga do drzwi była, ale zdaniem prawnika nie ma to znaczenia - nie powinno to być potrącone z kaucji. Akurat mi tam nie chodzi o pieniądze tylko o dojechanie oszusta. Potraktował mnie jak gówniarza którym może pomiatać i udowodnię mu, że nie jestem osobą która coś takiego odpuści.
O kosztach zostałem poinformowany po naprawie, nie spodziewałem się że za rzeczy które znalazły się w protokole zostanę obciążony więcej niż kilkaset