Wpis z mikrobloga

Zostałem oszukany przez landlorda. Po zakończeniu najmu wrzucił mi faktury z absurdalnymi kwotami typu 5000zł za odmalowanie mieszkania, 2500zł za umycie podłóg i wytarcie kurzy. Sumarycznie 9000zł kosztów co zostało mi potrącone z kaucji i nadpłat, co prawnik uznał za rzeczy które nadają się na sprawę, ale muszę dostarczyć kontroferty, żeby udowodnić w sądzie że ogarnięcie małego mieszkania nie powinno tyle kosztować.

No i teraz mam problem, żeby te kontroferty dostać. Napisałem do kilkunastu firm remontowych, pokazałem film na którym zaprezentowane jest mieszkanie, podałem wymiary do odmalowania, ale w końcu nie dostałem ani 1 oferty. Wszyscy chcą albo wizji lokalnej, albo planu technicznego mieszkania, co nie mam możliwości dostarczenia.

Jak mam dostać wycenę malowania jako kontroferty dla sądu nie mając dostępu do tego mieszkania? Jestem pewny że jak powiem jaka sytuacja, że z usług na pewno nie skorzystam to firmy nie będą zbyt chętnie odpisywać.

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #remont #remontujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
  • 47
Brzmi sensownie to co piszesz, ale może się źle wyraziłem. Kancelaria w której byłem (normalna, kilkuosobowa) zaleciła mi zebranie dowodów na nadużycie landlorda, że oferta którą wybrał mocno odstaje od cen rynkowych, które ja mam zebrać i przedstawić. Rzeczoznawca pewnie będzie kosztować za taką sprawę.


@Jurix: Ja rozumiem, może po prostu potraktowali Cię jakoś zdawkowo.
Bo każdy kto pochyli się nad tematem i ma minimum wyobraźni powinien rozumieć że remont czy
@Jurix:

Potrącił z kaucji. Niestety dałem się omamić, że jestem "ryzykownym najemcą" ze względu na mój wiek i zgodziłem się na 3 krotność czynszu, czyli ok. 8000zł. Do tego doszło sporo nadpłat za media.

Nauczka na przyszłość, jak koleś chce dwu czy trzy krotnosć czynszu to na #!$%@? stanie by ci ich nie oddać.

Olej tego prawnika, #!$%@? albo przedsądowe wezwanie do zapłaty albo zapłać 50 zł i wytocz mu sprawe
Niestety, podpisałem bardzo niekorzystny zapis że jak się dopatrzą jakichkolwiek brudów na ścianie to ma być odmalowane w całości i niestety dopatrzyli się.


@Jurix: Dopytaj prawnika czy to nie jest zapis abuzywny, możliwe że umowa jest w ogóle nieważna ze względu na zbyt dużą dysproporcję stron. A to co gość robi to zwykłe oszustwo czy też wyłudzenie.

https://www.otodom.pl/wiadomosci/wynajmuje/nielegalne-zapisy-w-umowie-najmu#Jakie_klauzule_w_umowie_najmu_sa_niedozwolone
@Skyworld: tylko po co ja mam się tym zajmować, skoro za prawnika zapłaci przegrana sprawa, a tu mam niemal pewną sprawę? Jak zapłacę to więcej janusz straci.

@dr3vil zdaniem prawnika właśnie tak jest, ale mówił że prościej i bezpieczniejsze będzie uznać tę umowę i odzyskać kasę.
@Jurix:
Oblicz ile m2 masz do umalowania i wyślij mejla firmom. Elo mam do umalowania 54m2 powierzchni ścian w mieszkaniu w kamienicy/bloku, które ma 42m2. Proszę o odpowiedź na mejla ile by to kosztowało, gdyż jestem osobą niesłyszącą. Dziękuję i pozdrawiam. Później bierzesz średnią i masz dowód ( _). Chociaż imo sąd się tym nie będzie sugerował. Prędzej podejmie decyzję na podstawie swojego widzimisie, skoro rzeczoznawca od 20k.