Wpis z mikrobloga

@illmatic miałam podobną sytuację xD babka, której grób był 2-3, zamówiła sobie kostkę wokół pomnika. Pewnego dnia dzwoni ta babka do mojej rodziny, że położyli kostkę wokół naszego xD dała dane firmy. Ciotka dzwoni i mówi o sytuacji, a Pan Janusz mówi, że położył to ona musi zapłacić xD zastanawiała się na tym, ale wybiłam jej z głowy. Pan Janusz straszył prawnikiem, powiedziałam, żeby postraszyła go znieważeniem miejsca pochówku- położył brzydszą kostkę.
@Templar @illmatic Przecież to jest paragraf, bezpodstawne wzbogacenie się, albo płaci firmie zgodnie z cennikiem, albo mają prawo wymontować i pokryć koszty przywrócenia do stanu pierwotnego plus strata czasu. Wiadomo że to oleją, ale to nie jest tak że mają się bujać. Tak jakbyś odebrał czyjąś przesyłkę, albo ktoś się pomylił i przelał kasę na inne konto, musisz oddać niestety.
@Freddy-Krueger no właśnie, tak jak wspomniałem, mogą przywrócić do stanu pierwotnego albo pokryć koszty, ale drzwi już pewnie wywalili, prawdopodobnie się jeszcze zniszczyły przy demontażu. Koszty przekroczą wartość tych co mu zamontowali, bo jeszcze dojdzie demontaż tych. A i można żądać tylko zwrotu wartości danej rzeczy/usługi na podstawie udokumentowanych kosztów, przepisy nie obejmują natomiast utraconego zarobku, co potwierdzają różne wyroki sądowe, tak że jak coś ugrają to i tak sąsiad skończy z
@Templar no rozumiemy się tylko innymi slowami. kazde bezpodstawne wzbogacenie podlega zwrotowi, kwestia tego czy komuś opłaca się walczyć. Jeśli byłyby to złote drzwi pewnie tak, ale zwykle za 2k to gra nie warta świeczki.
Przesyłka czy przelew, zasada bardzo podobna i tu i tu masz obowiązek zwrócić. Nie raz już odebrałem nie swoją przesyłkę i wszystko potem załatwiała firma kurierska. Na moje zarzutka bo firma zawsze pyta się o nazwisko, umawia
nie zdziwił ciebie jakiś wzmożony ruch na klatce i to że sąsiad ugrał sobie ekipę do montażu drzwi akurat w tym samym terminie?


@Rad-X: I to jeszcze takie same jak on. Co za przypadek, że somsiad podobny gust ma i identyczne drzwi wybrał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)