Wpis z mikrobloga

@strfkr jeśli inflacja wynosi 20% a piekarnik podrożał o 18% to lepiej było czekać 2 lata z zakupem? A w takiej sytuacji jeśli bułki wzrosły o 15 procent to potaniały?

Jeśli ktoś kupował za gotówkę to lepiej było czekać od 2021 do 2023 bo potaniały? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie każdy też łapie się na beka 2%
@KakaowyTaboret:

jeśli inflacja wynosi 20% a piekarnik podrożał o 18% to lepiej było czekać 2 lata z zakupem? A w takiej sytuacji jeśli bułki wzrosły o 15 procent to potaniały?


Jak się nie potrzebowało piekarnika i by się go miało kupić 2 lata wcześniej wyłącznie ze strachu, to tak, chyba oczywiste, że lepiej było poczekać. Niech ludzie kupują piekarnik, kiedy go potrzebują

Jeśli ktoś kupował za gotówkę to lepiej było czekać
@strfkr
Skomentuje to tak: xdddddd

Weźmy kogoś kto nie łapie się na beka 2%

W 2021 mógł kupić np za 1 000 000. Obecnie może kupić drożej, ale z uwzględnieniem inflacji taniej. Za to ta gotówka na lokacie czy gdzieś zarobiła mniej niż wynosi wzrost cen nieruchomości za to 2 lata wynajmował.

Jakbym nie patrzył- stracił.

Przykład piekarnika myślałem że Ci wyjaśnił ale dupa. Więc może obrazowo. Przyjmijmy inflację 20%.

W 2021
@KakaowyTaboret: generalnie dużo osób będących w teamie spadkowiczów traktuje zakup pierwszego mieszkania jak inwestycję nie patrząc w ogóle w innych kategoriach.
Rozumiem przypadki, gdzie ktoś rozwija biznes i chce minimalizować koszty (najmujac pokój czy mieszkając z rodzicami) i potrzebna mu jest gotówka, która w przypadku zakupu (nawet na kredyt) pójdzie na wykończenie i wkład własny.
Natomiast z wypowiedzi większości osób zgromadzonych na tagu nie wydaje się to regułą i powodem do
@KakaowyTaboret:

W 2021 mógł kupić np za 1 000 000. Obecnie może kupić drożej, ale z uwzględnieniem inflacji taniej. Za to ta gotówka na lokacie czy gdzieś zarobiła mniej niż wynosi wzrost cen nieruchomości za to 2 lata wynajmował.


No jak ktoś trzyma na lokacie, to może stracił, niektórzy ludzie są bardziej ogarnięci, równie dobrze można przyjąć, że na początku 2021 wrzucił pieniądze w wig dla przykładu i teraz ma 1
, to tak, chyba oczywiste, że lepiej było poczekać. Niech ludzie kupują piekarnik, kiedy go potrzebują


@strfkr:

Tutaj uznałem, że tylko ze strachu warto xD a nie odpowiedziales czy warto czekać 2 lata na kupno piekarnika jeśli inflacja przez ten cas to 20% a na piekarniku tylko 18 ;)

No jak ktoś trzyma na lokacie, to może stracił, niektórzy ludzie są bardziej ogarnięci, równie dobrze można przyjąć, że na początku 2021
@KakaowyTaboret: okej, widzę w czym problem. Oprócz czytania ze zrozumieniem masz też kłopot z pojęciem upływu czasu, pewnie wystąpiły jakieś problemy w okresie poniemowlęcym, kiedy większość ludzi nabywa tę umiejętność.

Teraz, w 2023, stwierdzam, że bardziej się opłacało kupić teraz niż w 2021, bo mam dane historyczne na podstawie których mogę to stwierdzić (bo już to się wydarzyło). Jakbyśmy byli w 2021, to bym nie mógł jeszcze tego stwierdzić i bym
okej, widzę w czym problem. Oprócz czytania ze zrozumieniem masz też kłopot z pojęciem upływu czasu, pewnie wystąpiły jakieś problemy w okresie poniemowlęcym, kiedy większość ludzi nabywa tę umiejętność.


@strfkr:

113 IQ w badaniu u psychologa a losowy wykopek będzie mi zarzucał problemy w wieku poniemowlęcym :) czytanie ze zrozumieniem- miałem testy. Wypadłem ponadprzeciętnie chociaż zbliżam się z prędkością czytania do 1000 słów na minutę ;)

Teraz, w 2023, stwierdzam, że
#!$%@? xDDD


Wisienka na torcie, nic już lepszego w tej dyskusji nie zobaczymy, więc spadam


@strfkr:

Jaki o #!$%@?? Jako student za pizzę i herbatę poszedłem na badania do jakiegoś grantu bo porównywali studentów różnych uczelni i kierunków i ich wybory zawodowe xDDDDD

Nie dziwie się, że uciekasz bo ciężko odpowiedzieć na:

a) ceny nominalnie wzrosły- więc jeśli ktoś chciał kupić za gotówkę w 2021 i czekał to przepalał hajs na
@strfkr nie chce mi się czytać waszej całej dyskusji ale oczywiście, że dla kogoś kto kupuje pierwsza nieruchomość a szczególnie na kredyt to lepiej było kupić w 2021 r. Twój indeks nie ma zastosowania w prawdziwym życiu bo pensje nie rosną równo z inflacja dla większości osób