Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
Stary #!$%@? xD Serio po to kupiłeś konsole żeby podłączać klawiaturę i myszkę? xD.

Kompletny bezsens, weź tego pada, nie bądź jak #!$%@?, i naucz się grać tak jak powinno na konsoli, A nie lecisz w kulki. Potem pójdziesz do kolegi co ma 2 pady i będziesz mu kazał klawiaturę podłączać?

#!$%@? to nie jest fizyka kwantowa. Naucz się sterować tylko drążkami, a nie psuj zabawy innym


@Sh3rI0ck: wyjales mi to
wygodniej mi będzie nadrobić Far Crye czy Just Cause na klawie i myszce, to nie wciskajcie mi na sile tego pada pisząc ćwicz ćwicz


@dziad_lesnyy: nie "wygodniej", tylko "łatwiej" - w padzie chodzi o to, że się rozwalasz jak król na kanapie, a nie siedzisz przy klawiaturze i myszce na podkładce ;)
Też jestem straszna łamaga strzelankowa na padzie, ale po tych paru latach da się osiągnąć poziom umożliwiający przyjemną grę
@dziad_lesnyy: całe życie grałem na klawiaturze i myszy, ale jak kupiłem konsolę, to grałem w fpsy aż się nauczyłem jako tako grać. Halo infinite na easy przechodziłem. Teraz może nie wymiatam, ale na normalu spokojnie mogę sobie pykać. Trochę zaparcia i z czasem przyjdzie, a jak będziesz grał więcej w FPSy, to zaczniesz wymiatać. Chyba, że chcesz grać online i wymiatać, to wtedy konsola mogła nie być najlepszym pomysłem
@dziad_lesnyy na początku jest czytanie, ale polecam się nie zniechęcać bo mimo wszystko gra się wygodniej bo możesz się rozwalić na kanapie/fotelu a nie zginać przy stole.
Ale jak moje chcesz to do ps4 był adapter XIM Apex chyba (potem Matrix) który raportował się jako oryginalny pad i mogłeś podpiąć co chcesz - ale z niektórymi grami i tak było różnie bo stosowały przyspieszanie którego nie da się wyłączyć.
Są też kontrolery
emesc - @dziad_lesnyy na początku jest czytanie, ale polecam się nie zniechęcać bo mi...

źródło: temp_file5383646818061514564

Pobierz
@dziad_lesnyy: Grałem na PC większość życia. W końcu kupiłem PS3 lata temu i od tego czasu nigdy już nie utrzymuję PC do gier. Pod PC możesz mieć najlepszą dokładność myszką, możesz sobie mapować przyciski gdzie ci się podoba ale to i tak wszystko jest nic w porównaniu do grania będąc rozwalonym na kanapie. Przede wszystkim odrzuć myślenie że twój kontroler czy w ogóle twoja gra ma być nie wiadomo jak dokładna.
@dziad_lesnyy: odpowiem ci jako komputerowiec przez większość życia (grałem na PSX za dzieciaka). W 2017 kupiłem na święta PS4 Pro. Katorga z przyzwyczajeniem się do pada była niesamowita. Nie leżało mi sterowanie, nie mogłem opanować prawego analoga przy celowaniu, myliły mi się przyciski. Ale wiesz co? Trafiłem na grę Darksiders 2, którą jako pierwszą przeszedłem na padzie, potem God of War, a potem samo poleciało. Nawet Horizon Zero Dawn, który wręcz
@dziad_lesnyy: przeszedłem Doom Eternal na PS4 ale gdzieś w 1/4 gry musiałem obniżyć poziom trudności na minimum bo nie dawałem już rady ale ogólnie są ludzie co wymiatają na padzie:
n1craM - @dziad_lesnyy: przeszedłem Doom Eternal na PS4 ale gdzieś w 1/4 gry musiałem...
@vieveble: autyzm nie ale trzeba spędzić sporo godzin i do celowania precyzyjnego używać tez lewego analoga (przesuwać się lewo/prawo). Tez byłem przeciwnikiem kontrolerów ale po czasie, kiedy wchłonąłem w BF1 i V byłem często w pierwszej 10 na serwerze, a czasem i pierwszej 5. W moim przypadki nigdy nie udało mi się dojść do poziomu takiego ze zawsze udaje mi się zawsze wykonać takie ruchy jak chce, jak na myszce/klawiaturze ale
Jakos nie wyobrażam sobie nadrabiać far crya, codow, gta czy nawet w tego wiedźmina po #!$%@? mi się gra na padzie jak mogę sobie ułatwić życie i grać jak mi wygodniej?


@dziad_lesnyy: XD z tego wszystkiego akurat Wiedźmin to gra typowo pod pada, GTA V na padzie ma tylko jedną problematyczną misję z łodką Michaela (no ale to TPP/TPS), natomiast FPP/FPSy na konsolach akurat to porażka
Też miałem na początku ten problem i kupiłem adapter z Genesisa za coś ponad 100. Po kilku razach stwierdziłem, że lepiej już grać na padzie, bo ruch myszki z adaptera był nie płynny i sprawiał wrażenie sterowania galką pada tylko przez myszkę
Na padzie da się grać, trzeba się tylko przyzwyczaić.
Za pierwszym razem kiedy odpaliłem FPS na konsoli to strasznie kląłem i nie pograłem za dlugo. Ale teraz wolę pad niz mysz i klawiaturę
@norbert108 gra się i to robię regularnie.
Do poziomu klawy i myszy nie da się zbliżyć przez sam sposób działania pada. Po kilkunastu godzinach w jakimś wiedźminie idzie się nauczyć obsługi 2 analogów na raz i potem już jest z górki.

Uwielbiam na konsoli kosić 9 latków w fortnajcie.
Żeby strzelać na padzie to trzeba mieć autyzm


@vieveble: a ja tak myślałem całe życie, aż zacząłem to traktować jako wyzwanie i inny rodzaj rozrywki, i mi się spodobało. Daje to pewną satysfakcję. Nadal jest to oczywiście chodzenie na rękach zamiast na nogach, celem nie jest optymalne przemieszczanie, tylko nabycie nowej umiejętności