Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
  • Odpowiedz
@Kliko: bo jak ide pograc w kosza dla relaksu to nie potrzebny mi lebron james na boisku pokazujacy, ze w kazdej akcji moze mnie wbic w beton. dobrze sie bawie #!$%@? rzucajac. nie do pomyslenia dla niektorych.
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: Grałem na PS4 w FPSy i grało się w porządku, przyzwyczaiłem się. Aktualnie mam Switcha, pograłem w kilka gier, konsolka ma wbudowany żyroskop który jest #!$%@? wspaniałym urządzeniem.

Chyba na PS4 / PS5 są do kupienia kontrolery z żyroskopem?
Z kolei Xbox One / Series takich kontrolerów nie ma?
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: Po prostu nie chcesz sie nauczyc. W FPSy latwiej gra sie na kontrolerze niz na klawiaturze i myszce. Na PC grales wiele lat, a na kontrolerze oczekujesz podobnego poziomu po kilku godzinach. To tak nie dziala.
  • Odpowiedz