Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
@vieveble: właściwie to ciekawe bo nie tyle trzeba mieć autyzm co twórcy gier nie mogą mieć autyzmu xd co działa w strzelaniach na padzie wiadomo już od czasów halo 1, potrzebny jest magnetyzm i specjalny balans broni (większość razi na dużym obszarze, a to co wymaga precyzji jest ekstremalnie potężne)
@dziad_lesnyy: Nie graj w strzelanki na konsoli po prostu? xD Mimo że gram na padzie od kilkunastu lat to gry gdzie trzeba precyzyjnie celować są dla mnie niegrywalne na padzie lol. Za to np takie Dark Souls i inne soulslike to są niegrywalna na klawiaturze i w te to nawet na pc gram padem.
@dziad_lesnyy: Też tak miałem, ale jakoś musiałem ograć FPSy których mój PC by nie udźwignął. Dużo mnie FarCry nauczył. Pograłem jakoś z tydzień i śmigałem już bez problemu w każdy rodzaj gier.

Dzisiaj to właśnie myszką mi się wujowo gra w strzelanki xD Wiesz gdzie jest clue? Że nie grasz w CS-a gdzie liczą się milimetry i milisekundy. Grasz dla przyjemności, a pad i wspomagający autoaim się w zupełności z tego
@dziad_lesnyy: bo fpsy na konsolach to jest niestety i zawsze będzie padaka, ale na padach xboxowych jest wygodniej od psa - choć to raczej za bardzo Ci nie pomoże jak masz plejaka :D
@sonoitaliano: pełna zgoda. Pytanie tylko dlaczego jako gracz nie mogę mieć wyboru? Pad lub Mysz i Klawiatura? Większości osób nie chciałby się i tak podłączać myszy, ale dla niektórych (w tym dla mnie) granie padem w FPS to jest dużo gorsze doświadczenie. Nie chodzi nawet tylko o precyzję celowania, ale swobodę i szybkoś poruszania wzrokiem. Dlaczego w niektórych grach się da tę opcję wprowadzić a w niektórych nie. Powiedzmy że rozumiem
@dziad_lesnyy: jakim trzeba być kaleczniakiem żeby nie umieć grać na padzie w fps. Później taki przyjdzie co sobie podłączy mysz+klawiatura i psuje rywalizację między normalnie grającymi na konsoli z padem
miałem ten sam problem i koniec końców przestałem grać w fpsy. Żeby strzelać na padzie to trzeba mieć autyzm


@vieveble: o kurfa przypomniałeś mi jaką miałem traumę po graniu w GTA 5 na Xboxie. Przeszedłem całą fabułę, ale do samego końca #!$%@?**iłem na celowanie z pada i nigdy się do tego całkiem nie przyzwyczaiłem. Ze wspomaganiem celowania to poziom dla 5 latkow i gra staje się bez sensu, a bez wspomagania
@dziad_lesnyy: powiem tak. Kupuj pc by w te gry grać. Co to jest dla ciebie kupić gamingowego lapka czy kompa do grania w takie gry. Kupiłeś konsole by grać w strzelanki a teraz z konsoli chcesz robić drugi pc xD? Albo grasz na padzie i się przyzwyczajasz jak np. Ja co przegrał w odsłonach coda 2009-2017 ok. 6k h na pc i teraz jakoś na konsoli jak gram czy to far
@dziad_lesnyy: trzeba miec dwie lewe rece zwby nie umiec grac w strzelanki na padzie i tylko dwie szare komórki zeby nie przeszło ci przez myśl przed kupnem konsolo ze moze jednak to nie bedzie dla ciebie.
@Sh3rI0ck:

Tego akurat nie rozumiem, jaki jest sens "nadrabiania" gier? Wszystko jest takie samo, może małe elementy są zmienione i "feeling" ale to nadal nie warte. Może przełom by był jakby by było GTA 6 dostępne na VR a nie jakieś pierdoły. Prawda jest taka, że każdy czeka na tą gierkę, i to pewnie ona będzie wyznaczała standardy jak już wyjdzie. Ale myśle, że cena będzie chora, 550 zł+ ( ͡
Jak to jest, że w tym wątku mnóstwo osób mówi, że w fpsy jak najbardziej można dobrze grać na padzie, ale ja jakaś strzelanka online ma lobby mieszane (PC i konsole), to konsolowcy płaczą, że gracze PC mają przewagę i nie chcą z nimi grać xD?
@dziad_lesnyy: Ciekawy temat, bo na przykład w takim Apex Legends, które ma sporą scenę esportową na PC co najmniej jeden gracz z trzech w drużynie musi grać na kontrolerze z uwagi na tak duży aim-assist. Może weź pada z PS4 i podepnij go do PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)