Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
  • Odpowiedz
@Polinik @dziad_lesnyy @Kiedys_Mialem_Fejm

Przypuszczam, że chodzi o to, żeby wszyscy użytkownicy mieli równe szanse, bo nie raz udowadniano, że nawet najlepsi zawodnicy grający w FPSy na padzie nie mają podjazdu do przeciętnych zawodników grających na klawiaturze i myszce.

Nie każdy może/chce kupić/podłączać zestaw mysz+klawiatura, więc twórcy konsol i gier wolą równać do padziarzy.


to już jest dawno temu nieprawda, przynajmniej w takim codzie, który został zniszczony przez casuali grających
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: Do FPS jest pecet. Od samego początku FPS z grafiką 3D w tych grach chodziło o sztukę dynamicznego poruszania się i precyzyjnego celowania zarazem. To ostatnie precyzyjniej zrobisz przy pomocy myszki. Granie w FPS na konsoli to trochę jak udział w paraolimpiadzie - da się w tym osiągnąć mistrzostwo, ale nadal poziom jest niższy i wygląda to mniej efektownie niż „normalnie”. Konsola za to duuuużo lepiej sobie radzi ze
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: No i masz odpowiedź dlaczego konsole są dla osób ograniczonych. Przecież to trzeba mieć gwoździa w czaszce i jeden zwój mózgowy mniej, żeby grać w strzelanki tak skrajnie niewygodnym padem. Totalnie niezrozumiany jest dla mnie fakt istnienia konsol innych niż kieszonkowe (chociaz w dobie smartfonów i to jest dyskusyjne) mając do dyspozycji komputery. Jaki jest sens w kupowaniu komputera ORAZ konsoli? Dublowanie sprzętu w domu, przy czym istnienie konsoli
  • Odpowiedz
@wodzik: Wyjaśnij mi, jaki jest sens w zmuszaniu się do nauki sterowania które jest trudne, nieintuicyjne, żeby po jakimś czasie dojść do poziomu gdzie na normalu można jako tako pykać. Co dała ci konsola (poza frustracją i #!$%@? ofc) czego nie daje ci PC?
  • Odpowiedz
No i masz odpowiedź dlaczego konsole są dla osób ograniczonych. Przecież to trzeba mieć gwoździa w czaszce i jeden zwój mózgowy mniej, żeby grać w strzelanki tak skrajnie niewygodnym padem. Totalnie niezrozumiany jest dla mnie fakt istnienia konsol innych niż kieszonkowe (chociaz w dobie smartfonów i to jest dyskusyjne) mając do dyspozycji komputery. Jaki jest sens w kupowaniu komputera ORAZ konsoli? Dublowanie sprzętu w domu, przy czym istnienie konsoli ogranicza się wyłącznie
  • Odpowiedz
@scriptkitty: Fakt, przyznaje racje, exclusive'y to autentycznie jedyny powód jaki potrafię sobie wyobrazić do kupienia konsoli, pytanie czy ta 'jedna gierka' jest warta kupowania konsoli, organizacji miejsca na nią itp. Wobec cyklicznie spadającej jakości wydawanych gier, śmiem wątpić...
  • Odpowiedz
  • 2
@dziad_lesnyy człowieku, kupiłeś słabą konsole i słabego laptopa zamiast jednego porządnego urządzenia xD sprzedaj to w #!$%@? i kup dobrego PC.
Może to wiedza tajemna ale na PC też można grać na padzie i da się podłączyć pod telewizor w salonie
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: miałem ten sam problem jak kupiłem PS5, moja pierwsza normalna konsole. Pamiętam że na poczatku miałem duży problem z fps na padzie. Zamiast zaczynać od strzelanek kupiłem sobie kilka platformówek 3D. Dobra gra na naukę strzelania fps dla mnie był ratchet i clank, potem jakąś indie platformówka 3D i wtedy siadłem do pierwszego uncharted. Ciężko było się przyzwyczaić ale powoli dawałem radę. Nie słuchaj tych malkontentów ze tylko PC,
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy: koledzy dobrze radza. pograj chociaz 2 mc na padzie, a pozniej pomysl o klawiaturze. BTw jaki masz TV? Bo ja tez myslalem, ze na padzie nie potrafie grac podczas gdy gralem na 40'. Kupilem 55' i moje skille wystrzelily
  • Odpowiedz
@vieveble: Kwestia przyzwyczajenia, ja wyskillowalem fpsy na padzie do tego poziomu, że ludzie zarzucali mi, ze podłączam do konsoli myszkę i klawiaturę. A teraz na pc dalej gram w fpsy na padzie i na luzie ogarniam na najwyższych poziomach trudności z wyłączaniem wszystkich ułatwień dla pada. Chociaż #!$%@? mam aspergera, wiec może masz racje z tym autyzmem XD
  • Odpowiedz
@dziad_lesnyy zajebiście mi się grało na konsoli w Far Cry 3,4 i 5. Dobre do wdrożenia w celowanie bo nie wymagają dużej szybkości działania. Ale już nawet jak ogarnąłem się i odwalałem w nich jakieś fiki miki, odpaliłem CoD Warzone i przyszła weryfikacja. Nawet nie pierdnąłem.
  • Odpowiedz
@danie_blyskawiczne: Ja ostatnio kupiłem ps5 bo przegapiłem po prostu wiele gier z epoki ps4/ps5 (poniżej da się bez problemu emulować). Także planuję przejść te kilkanaście gier i po powiedzmy roku sprzedać konsolę.

Tylko, że nie ma wśród nich fps-ów bo wszystko jest na PC więc tym bardziej myślę, że granie w fps-y na konsolach nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@Sh3rI0ck naucz sie grac jak powinno, czyli okropnie słabo. Granie w fpsy na konsoli jest komiczne, nie ma mowy o jakiejkolwiek precyzji tymi galkami. Dlatego crossplatform w fpsach jest bez sensu. Konsolowcy potrzebuja wlasnej kategorii, tak jak paraolimpijczycy esportowi XD
  • Odpowiedz
  • 0
@dziad_lesnyy granie w strzelanki padem po prostu jest #!$%@?. Tak jak jeżdżenie hulajnogą po piachu. Albo nie graj w strzelanki padem albo musisz z tym żyć ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Co dała ci konsola (poza frustracją i #!$%@? ofc)


@danie_blyskawiczne: relax panie. Nie gram w multi, #!$%@? i frustracji nie było, a konsola służy do tego, że gram przy dużym tv w pozycji półleżącej #!$%@? na kanapie. Nie wyobrażam sobie kombinowania z muszką i klawką jak chce wieczorem się po prostu jebnąć na kanapę i na luzie sobie popykać.
  • Odpowiedz