Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
@Polinik @dziad_lesnyy @Kiedys_Mialem_Fejm

Przypuszczam, że chodzi o to, żeby wszyscy użytkownicy mieli równe szanse, bo nie raz udowadniano, że nawet najlepsi zawodnicy grający w FPSy na padzie nie mają podjazdu do przeciętnych zawodników grających na klawiaturze i myszce.

Nie każdy może/chce kupić/podłączać zestaw mysz+klawiatura, więc twórcy konsol i gier wolą równać do padziarzy.


to już jest dawno temu nieprawda, przynajmniej w takim codzie, który został zniszczony przez casuali grających na padzie i
@dziad_lesnyy: Do FPS jest pecet. Od samego początku FPS z grafiką 3D w tych grach chodziło o sztukę dynamicznego poruszania się i precyzyjnego celowania zarazem. To ostatnie precyzyjniej zrobisz przy pomocy myszki. Granie w FPS na konsoli to trochę jak udział w paraolimpiadzie - da się w tym osiągnąć mistrzostwo, ale nadal poziom jest niższy i wygląda to mniej efektownie niż „normalnie”. Konsola za to duuuużo lepiej sobie radzi ze wszelkiej
@dziad_lesnyy: No i masz odpowiedź dlaczego konsole są dla osób ograniczonych. Przecież to trzeba mieć gwoździa w czaszce i jeden zwój mózgowy mniej, żeby grać w strzelanki tak skrajnie niewygodnym padem. Totalnie niezrozumiany jest dla mnie fakt istnienia konsol innych niż kieszonkowe (chociaz w dobie smartfonów i to jest dyskusyjne) mając do dyspozycji komputery. Jaki jest sens w kupowaniu komputera ORAZ konsoli? Dublowanie sprzętu w domu, przy czym istnienie konsoli ogranicza
No i masz odpowiedź dlaczego konsole są dla osób ograniczonych. Przecież to trzeba mieć gwoździa w czaszce i jeden zwój mózgowy mniej, żeby grać w strzelanki tak skrajnie niewygodnym padem. Totalnie niezrozumiany jest dla mnie fakt istnienia konsol innych niż kieszonkowe (chociaz w dobie smartfonów i to jest dyskusyjne) mając do dyspozycji komputery. Jaki jest sens w kupowaniu komputera ORAZ konsoli? Dublowanie sprzętu w domu, przy czym istnienie konsoli ogranicza się wyłącznie
@dziad_lesnyy człowieku, kupiłeś słabą konsole i słabego laptopa zamiast jednego porządnego urządzenia xD sprzedaj to w #!$%@? i kup dobrego PC.
Może to wiedza tajemna ale na PC też można grać na padzie i da się podłączyć pod telewizor w salonie
@dziad_lesnyy: miałem ten sam problem jak kupiłem PS5, moja pierwsza normalna konsole. Pamiętam że na poczatku miałem duży problem z fps na padzie. Zamiast zaczynać od strzelanek kupiłem sobie kilka platformówek 3D. Dobra gra na naukę strzelania fps dla mnie był ratchet i clank, potem jakąś indie platformówka 3D i wtedy siadłem do pierwszego uncharted. Ciężko było się przyzwyczaić ale powoli dawałem radę. Nie słuchaj tych malkontentów ze tylko PC, myszka
@dziad_lesnyy: koledzy dobrze radza. pograj chociaz 2 mc na padzie, a pozniej pomysl o klawiaturze. BTw jaki masz TV? Bo ja tez myslalem, ze na padzie nie potrafie grac podczas gdy gralem na 40'. Kupilem 55' i moje skille wystrzelily
@vieveble: Kwestia przyzwyczajenia, ja wyskillowalem fpsy na padzie do tego poziomu, że ludzie zarzucali mi, ze podłączam do konsoli myszkę i klawiaturę. A teraz na pc dalej gram w fpsy na padzie i na luzie ogarniam na najwyższych poziomach trudności z wyłączaniem wszystkich ułatwień dla pada. Chociaż #!$%@? mam aspergera, wiec może masz racje z tym autyzmem XD
@dziad_lesnyy zajebiście mi się grało na konsoli w Far Cry 3,4 i 5. Dobre do wdrożenia w celowanie bo nie wymagają dużej szybkości działania. Ale już nawet jak ogarnąłem się i odwalałem w nich jakieś fiki miki, odpaliłem CoD Warzone i przyszła weryfikacja. Nawet nie pierdnąłem.
@danie_blyskawiczne: Ja ostatnio kupiłem ps5 bo przegapiłem po prostu wiele gier z epoki ps4/ps5 (poniżej da się bez problemu emulować). Także planuję przejść te kilkanaście gier i po powiedzmy roku sprzedać konsolę.

Tylko, że nie ma wśród nich fps-ów bo wszystko jest na PC więc tym bardziej myślę, że granie w fps-y na konsolach nie ma sensu.
@Sh3rI0ck naucz sie grac jak powinno, czyli okropnie słabo. Granie w fpsy na konsoli jest komiczne, nie ma mowy o jakiejkolwiek precyzji tymi galkami. Dlatego crossplatform w fpsach jest bez sensu. Konsolowcy potrzebuja wlasnej kategorii, tak jak paraolimpijczycy esportowi XD
@dziad_lesnyy granie w strzelanki padem po prostu jest #!$%@?. Tak jak jeżdżenie hulajnogą po piachu. Albo nie graj w strzelanki padem albo musisz z tym żyć ¯\_(ツ)_/¯
Co dała ci konsola (poza frustracją i #!$%@? ofc)


@danie_blyskawiczne: relax panie. Nie gram w multi, #!$%@? i frustracji nie było, a konsola służy do tego, że gram przy dużym tv w pozycji półleżącej #!$%@? na kanapie. Nie wyobrażam sobie kombinowania z muszką i klawką jak chce wieczorem się po prostu jebnąć na kanapę i na luzie sobie popykać.