Wpis z mikrobloga

Siema wykopki. Mam do was pytanko. Mam ps4 może jakieś pół roku, jest to ogólnie pierwsza konsola jaka kupiłem w życiu, wcześniej byłem only PC i pojawia się problem apropo kontrolera. Jak przez całe życie gra się z pomocą klawiatury i myszki, to strzelanie analogiem to jest dla mnie cały czas abstrakcja. Próbowałem się przyzwyczaić, włączałem sobie nawet te nuubskie ułatwienia przy strzelaniu, lecz dla mnie nadal granie w jakieś FPSy jest turbo niewygodne.
Do sedna. Bardzo mało gier oficjalnie wspiera klawiaturę i myszke, lecz jest taka opcja Ps remoteplay. Tu pojawia się moje pytanie. Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce? kiedyś mi mignęło ze można to jakos zbuntować i obejść ale nie mam pojęcia jak
Druga sprawa, jeżeli nie ma takiego programu to co sądzicie o tych adapterach, które właśnie do tego sluza. Da się na tym komfortowo grać? Jak tak, to polecćie proszę jakiś tani i dobry :D #ps4 #playstation4 #konsole #psremoteplay #playstation
  • 109
to jest jedna z największych tajemnic wszechświata - czemu wszystkie gry na konsolach nie mają opcji grania na klawiaturze i myszce?


@kwirynal: Przypuszczam, że chodzi o to, żeby wszyscy użytkownicy mieli równe szanse, bo nie raz udowadniano, że nawet najlepsi zawodnicy grający w FPSy na padzie nie mają podjazdu do przeciętnych zawodników grających na klawiaturze i myszce.
Nie każdy może/chce kupić/podłączać zestaw mysz+klawiatura, więc twórcy konsol i gier wolą równać do
@dziad_lesnyy: po prostu, graj, graj, graj, też miałem ten problem, a byłem trochę "pro" graczem w UT99. Po kilku latach posiadania ps4 jestem dobry we wszystkie platformówki i zręcznościowe, albo TPP, ale FPSy to nadal dla mnie wyzwanie, ale już jakoś sobie daję radę, chociaż często muszę powtarzać jakieś trudniejsze poziomy, no da się przyzwyczaić, ale wymaga to wielu godzin z FPSami
@Polinik:

nawet najlepsi zawodnicy grający w FPSy na padzie nie mają podjazdu do przeciętnych zawodników grających na klawiaturze i myszce


No nie wiem. Turnieje coda są grane chyba tylko na padach. Zobacz sobie na twitchu chociażby takiego "pikacchu", chyba taki gosc mial nick. Koles wymiata na padzie na poziomie nieosiagalnym przez 99% pctowcow, a chyba nie jest nawet jakims prosem tylko zajawkowiczem. Bym powiedzial, ze pros pc > pros pad, jednak
No dobra wykopki. Pytanie było trochę inne zaczynając ten temat, spodziewałem się ze będzie taki odzew, aczkolwiek nadal nie dowiedziałem się czy ps remote można skombić z klawa i myszka i czy polecacie jakiś adapter?
Oczywiście ze będę próbował w jakieś mniej wymagające fpsy pokaleczyć je na padzie, No #!$%@?, skoro wygodniej mi będzie nadrobić Far Crye czy Just Cause na klawie i myszce, to nie wciskajcie mi na sile tego pada
@dziad_lesnyy: Zalezy od gry. Na przyklad w God of War dobrze sie celuje padem i szybko sie przyzwyczaja (tylko trzeba wylaczyc te aim assisty i inne camera assisty), a w cyberpunku to nigdy sie nie przyzwyczaisz bo celowanie jest #!$%@?
Czy jak podłączę konsole przez ta usługę do lapka, można to skombić z jakimś programem, żeby pograć na klawiaturze i myszce?


@dziad_lesnyy: Z tego co pamiętam to gdzieś był taki program https://www.rewasd.com/blog/post/how-to-use-ps4-remote-play-without-controller
Kiedyś grałem na X360 przez taki adapter do myszy i klawiatury ale to nie było dokładnie to samo co na kompie. Sterowanie trochę było gumowe i z lagiem do tego dało się zrobić szybkiego obrotu o 360 stopni tak