Wpis z mikrobloga

ja mówię o średnim wynagrodzeniu ogólnie. Kraków ma wyższe od tego roku.


@albert107: ono łapie B2B? bo jeszcze nie widziałem statystyk, które zawierały B2B.
  • Odpowiedz
@enten: Warszawa to w zasadzie jedyne naprawdę duże miasto w PL, tam więc widać najbardziej wszystkie tego wady i zalety. Jeśli kogoś takie miejsca nie męczą to nie ma u nas lepszego miasta. Zwłaszcza chcąc zrobić duże pieniądze i karierę. Wszystkie te statystyki o średnich pensjach to cope, warto spojrzeć jak jest to badane. Już lepszym wskaźnikiem jest dochód PIT na mieszkańca, a tam stolica jest daleko z przodu.

Sam
  • Odpowiedz
po prostu ma się to nijak do zarobków poza IT i perspektywami poza tą branżą. Nie ma tu wiecej lepiej płatnej pracy niż w Warszawie


@Docent_Jan_Mula: No przecież dane ci wprost pokazują, że jest inaczej. Chłopie, nie fikołuj tak bo kręgosłup złamiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja tam jednak wolę obiektywne metryki, a nie to, jak się tobie wydaje po znajomych xd
  • Odpowiedz
@enten: Wiem, że nikt nie pytał, ale brzuch mnie boli jak pomyśle o mieszkaniu w dużym mieście xd Dziękuję z całego serca covidowi za zdalna prace, która pozwoliła mi się stamtąd wyrwać do czillowego życia w powiatowym
  • Odpowiedz
@wstanczyk: ja w warszawie do pracy na woli dojezdzam w 22 minut z Targowka wiec bardzo duza odlegosc dzieki metrze
ale dobija mnie ilosc ludzi i mysle o przeprowadzce pod warszawe gdzie jest spokojniej
  • Odpowiedz
Warszawa ale nie każda dzielnica. Mieszkałem na Bemowie, Woli, Mokotowie i Ursynowie. Ursynów zdecydowanie dla mnie wygrywa ale mam też super lokalizacje, bo 150 metrów do metra, 10 minut do lasu kabackiego. W pobliżu KEN, gdzie mam restauracje praktycznie każdego typu. W promieniu 10 minut z buta praktycznie wszystkiego rodzaju sklepy, usługi, obiekty sportowe, kulturowe. Jak chce gdzieś wyjechać to 5-10 minut i jestem na S2, a gdzieś dalej to uber mnie
  • Odpowiedz
  • 1
@enten Gdańsk xD chyba tylko dla tych co nigdy tam nie byli nigdy, p----i cały rok, wieje złem, a w lato nie da się ubrać bo jest albo za gorąco jak akurat nie wieje, albo za zimno jak wyjdziesz spomiędzy budynków. Dodatkowo przez ogromne rozciągnięcie i pagórki jest to bardzo trudne do efektywnego skomunikowania, a samochodem wszędzie korki.
  • Odpowiedz