Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to w końcu jest z tymi zarobkami w Polsce w miastach wojewódzkich? Znam ludzi którzy żyją sobie za 3,5-4,5k i mówią że dają radę. Na wykopie 10k w wojewódzkim to skrajne ubóstwo.To ile w końcu to jest okej na zwykłe życie w wojewódzkim? Bez szaleństw ale też bez oszczędzania na wszystkim.

#zarobki #polska #polak #przegryw #praca #kariera #inflacja #warszawa #krakow #poznan #wroclaw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to w końcu jest z tymi zarobkami w Polsce...

źródło: comment_1663937318z1OAt6z1w3fXYybTZG8jR5

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: @mniejmniejest to zwykle p0lactwo co ma max $250 majatku zycia ale tylko tydzien po wyplacie oni nic nie maja sa nikim biedne zwierzaki bezrozumne nie maja majatkow ziemi nieruchomosci ani aktywow pasywow a przepraszam pasywy maja bo to pasywne wiadomo to nie wstyd ze oni biseksualistami sa to zaden wstyd ze sa pasywni
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wybobki są odklejone i tyle, dla nich nawet to słynne 15k to jest za mało xD
Moja siorka sobie żyje z boltzem w wojewódzkim na wynajmie, łączne zarobki gdzieś około 7 - 8 tysięcy i jest zajebiście, stać ich na zachcianki zakupowe, na wyjście na miasto, gierki, netflixy i inne cuda, a nie jeden wysropek by napisał że za tyle to tylko wegetacja, śmiechu warte xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 10k netto czy brutto? Może to nie jest ubóstwo, ale z takimi zarobkami w dużym mieście musisz mimo wszystko kontrolować wydatki. A jak chcesz kupić większe mieszkanie, to rata kredytu zabierze lwią część pensji.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@? jakieś. Ja mam 6k., żona 1500 z 500+, mamy swój dom, fotowoltaike, pompę ciepla i jakoś nie narzekamy(beż kredytow) .Dziecko najstarsze chodzi do szkoły muzycznej, co wiąże się z wyjazdami 2xtydzien po 70km, dziecko srednie chodzi na zajęcia z karate 2xtydzien 40 km, dziecko najmłodsze jeszcze nigdzie nie chodzi, ąle chciałoby też karate.
  • Odpowiedz
Moja siorka sobie żyje z boltzem w wojewódzkim na wynajmie, łączne zarobki gdzieś około 7 - 8 tysięcy i jest zajebiście


@Szumikk: wynajem z opłatami lekko z 3k. Do tego utrzymanie auta (ubezpieczenie, paliwo, symboliczne naprawy) lekko z 1k miesięcznie. Zostaje im całe 3k na żarcie, kosmetyki, ciuchy, przyjemności i oszczędności. Do podziału na dwa. No tak średnio zajebiście.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wszystko zależy od tego jaki masz, odziedziczyłeś kapitał/mieszkanie. Jeśli pracujesz i zarabiasz 5 tys netto ale masz nieruchomość niekredytowaną po dziadkach/rodzicach, to jest to życie na dobrym poziomie.

Jeśli zarabiasz 10 tys netto ale masz kredyt/opłacasz wynajem, to jesteś na tej samej pozycji co wyżej.

Jeśli pracujesz, i żyjesz z rodzicami/partnerką (nie macie rat kredytów) i dzielicie opłaty, zarabiając 5 tys netto, to jesteś na wyższej pozycji, niż oba
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 6
Anonim (nie OP): Na Wykopie klasa średnia to 200 tysięcy złotych miesięcznie. Dodatkowo 98% wykopków to programiści. Jeśli czasem widzisz w swoim mieście, że upadła jakaś działalność typu piekarnia, mięsny czy coś, to nie oznacza, że ktoś teraz bieduje tylko właśnie został programistą.


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja to bym chetnie sie dowiedzial ile wykopowicze zarabiaja ale tak na serio.
niestety na wykopie to mam wrazenie ze kazdy zarabia albo minimalna ewentualnie 0 na tagu przegryw, albo 30k miesiecznie w it.
ludzi pomiedzy praktycznie nie ma
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wojewódzkie z topki jak jesteś singlem i nie masz własnego mieszkania:
10k
4k mieszkanie + rachunki
2k jedzenie + zdrowie
2k potrzeby osobiste + rozrywka/hobby/wakacje...
2k
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): @mirko_anonim:
W sumie zależy jak żyjesz. Ja jestem na B2B, jak przepracuję cały miesiąc to mam średnio 9,5k (premia co 3 miesiące 1,5k).
ZUS 2k, mieszkanie 2,2k, jakieś tam raty, księgowa i ortodonta z 800 zł razem dla równego rachunku.
Jak możesz obliczyć zostaje mi jakieś 4,5k na czysto średnio co miesiąc.

No i #!$%@? tyle hajsu na melanż i ciuchy, że czasem muszę biedować na koniec miecha i żreć
  • Odpowiedz
@mirko_anonim problem w tym, że życie jest zaskakujące.
Jeśli chcesz "po prostu" żyć to te 6-7k powinno wystarczyć bez luksusów.
A tu w styczniu rozboli Cie ząb = kanałowe = 2k
W lutym #!$%@? się zawieszenie w aucie = 1,2k
W marcu się okaże, że masz nie dopłatę faktury za gaz =2,2k
W kwietniu pojawi się fajne szkolenie z pracy =
  • Odpowiedz
Znam ludzi którzy żyją sobie za 3,5-4,5k i mówią że dają radę. Na wykopie 10k w wojewódzkim to skrajne ubóstwo.To ile w końcu to jest okej na zwykłe życie w wojewódzkim?


@mirko_anonim: wyciągnij średnią i będzie ok
  • Odpowiedz