Aktywne Wpisy

Umiecie grać na gitarze mirasy?

źródło: temp_file5203438045310612842
PobierzSkopiuj link
Skopiuj link

źródło: temp_file5203438045310612842
PobierzWykop.pl
Ukraina
Podróże
Gospodarka
Informacje
Technologia
Motoryzacja
Sport
Rozrywka
Igrzyska
Ciekawostki
Jak to w końcu jest z tymi zarobkami w Polsce w miastach wojewódzkich? Znam ludzi którzy żyją sobie za 3,5-4,5k i mówią że dają radę. Na wykopie 10k w wojewódzkim to skrajne ubóstwo.To ile w końcu to jest okej na zwykłe życie w wojewódzkim? Bez szaleństw ale też bez oszczędzania na wszystkim.
#zarobki #polska #polak #przegryw #praca #kariera #inflacja #warszawa #krakow #poznan #wroclaw
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
źródło: comment_1663937318z1OAt6z1w3fXYybTZG8jR5
Pobierz@mirko_anonim: zależy ile dostałeś od rodziny i na ile Cię wspierają bogaci rodzice
@mirko_anonim:
Taki domek jak na obrazku do twojego postu to koszt 1,2-1,5miliona, czyli 8-10k miesięcznie samej raty kredytu.
Ci co piszą że dają radę za 5k to raczej kurnik developerski 40m2 i śledzenie promocji w marketach.
Jakby dodać do tego jakieś prezenty, wakacje a nawet dziecko to można się spodziewać kosztu na poziomie kolejnych 2k, można by tu jeszcze w tych kosztach zmieścić podatki różne np od psa od deszczu czy ubezpieczenie.
To by znaczyło że tak 20k daje radę jeśli chodzi o klasę średnią żeby się nie przejmować za bardzo i żyć na dobrej stopie życiowej.
Ale jeśli przeanalizujemy wydatki 100 razy i wyeliminujemy koszta których definitywnie nie chcemy lub możemy bez nich przeżyć.
Zamiast leasingu na nowe audi to może odkładanie na 2 dacie? Może ograniczenie kosztów domu i zmieszczenie się w 2-3k, robienie częściowo remontu samodzielnie żeby oszczędzić itp itd. Ograniczyć jedzenie na mieście, ograniczyć wydatki na jedzenie na które nas nie stać, np bio eko które jest 3 razy droższe a nie wiadomo czy oferuje coś więcej, np swojego czasu kg ciecierzycy kosztował w sklepie stacjonarnie kupując w paczkach po 200g aż 33zł bo było to takie ekologiczne (zapakowane w plastik xD) a kg ciecierzycy normalnie kosztował pakowany w 1kg np z allegro 8zł. Jakieś różnice? Na opakowaniu producent deklarował taką samą ilość kcal i białka.
Kupowanie owoców w sezonie i robienie przetworów dzięki czemu nie wydaje się 80zł za kg borówek tylko 15zł żeby zrobić kg przetworu
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta