Wpis z mikrobloga

Mam taki problem ze zwrotem allegro. Kupiłem używaną starą kasetę VHS z bajkami dla dzieci od przedsiębiorcy. Przyznam, że trochę pod wpływem nostalgii. Byłem przekonany, że w domu rodzinnym w piwnicy mam jeszcze stare video ale jak się okazało mama już siego pozbyła.
Chciałem kupić jakieś w sieci ale ostatecznie przeszło mi i postanowiłem odstąpić od umowy. Wypełniłem formularz zwrotu na allegro w 12 dniu od odbioru paczki, jako powód zaznaczyłem "nie pasuje mi". Po kilku godzinach otrzymałem info na allegro, że sprzedawca odmawia zwrotu i w jego wyjaśnieniu napisał że on nie widzi powodu do zwrotu bo dla niego "nie pasuje mi" To nie powód i że czas 14 już minął.
Odpisałem mu więc, że gdyby czas na odstąpienie od umowy już minął Nie miałbym możliwości zrobienia zwrotu na formularzu Allegro A jeżeli chodzi o powód nie pasuje mi to po prostu taki zaznaczyłem i tyle.
Na co on napisał że robiłem już tak wcześniej - pierwszy raz kupowałem z tego sklepu, że źle liczę te 14 dni i wkleił mi jakiś screen z kalkulatora dni gdzie za czas od którego liczył te 14 dni przyjął moment zakupu produktu. I na końcu napisał jeszcze że uwagi na poprzednie transakcje ostatecznie odmawia zwrotu.
Aktualnie czekam do czasu kiedy będę mógł poprosić Allegro o włączenie się do sprawy.
Miał ktoś taką sytuację?
#pytaniedoeksperta #allegro #zakupyonline #odstapienieodumowy
  • 65
  • Odpowiedz
@roszej 14 dni liczone jest od momentu wejścia w posiadanie produktu. Najlepiej jechać z januszem biznesu przez dyskusje allegro, prosisz ich o pomoc a jak się nie dogadasz z nim to wnioskujesz o zwrot z allegro protect i potem to allegro będzie się boksowało ze sprzedającym.
  • Odpowiedz
@roszej: standardowo wykopki sie zesraly, bo ktos chce skorzystac z prawa ktore mu przysluguje.
Nie wiem czy to tyle dzbanow tutaj sie namnozylo, czy to janusze biznesu z allegro, ktore popieraaj kolege po "fachu".

Zgodnie z prawem masz maksymalnie 14 dni (licząc od następnego dnia po otrzymaniu przesyłki), aby powiadomić sprzedającego o zwrocie towaru. Sprzedający może wydłużyć ten termin – informację na ten temat znajdziesz na stronie oferty, w części Zwroty.


To cytat stad i tu jest
  • Odpowiedz
@roszej: Trochę dziwie się przedmówcom dlaczego tak do Ciebie wystartowali od razu negatywnie... Też nie lubię jak ktoś zwraca towary, szczególnie te tanie, ale mają takie prawo.
Sprzedawca to widzę jakiś janusz... Tak jak wspomniałeś, jeżeli udało Ci się odstąpić od umowy przez Allegro to znaczy, że nie minął termin na zwrot. Także nie daj sobie wmówić sprzedawcy, że jest inaczej. Poza tym czas liczony jest od odbioru przesyłki, a
  • Odpowiedz
@roszej: Pytanie czy ten przedsiębiorca ma firmę i przez nią sprzedaje. Jeśli nie, to zależy tylko od niego czy przyjmie zwrot. Jeśli tak, to w momencie kiedy wbije allegro, to musi ci zaakceptować zwrot.
Ale serio, chcesz zwracać kasetę za jakieś 2 dychy? Poza tym, to jest tego typu rzecz, którą się ogląda, a potem zostawia w kącie. Skąd sprzedający ma pewność, że sobie nie obejrzałeś tego filmu z 5
  • Odpowiedz
@Winiok: @kidi1 @mohawk m0rda tak w skrócie.

@roszej Po pierwsze 14 dni masz na złożenie chęci zwrotu. Potem masz 14 dni na odesłanie.
Sprawa prosta, jak allegro umożliwa zwrot to go robisz z poziomu panelu allegro i w żadne dyskusje z chłopem nie wchodzisz. Czekasz na zwrot kasy, jak nie otrzymuejsz w terminie to otwierasz allegro protect i jak chłop nie odda kasy to odda allegro i
  • Odpowiedz
@roszej A towaru używanego w ogóle dotyczy zwrot do 14 dni? Na pewno nie przysługuje Ci jeśli sprzedający jest osobą fizyczną, ale skoro kombinuje coś z liczeniem to pewnie faktycznie janusz przedsiębiorca.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Januszem jest koleś którego chciwsze wydymac na hajs, bo nie pasuje ci coś. Korzystaj ze swoich praw, ale nie mów żekros jest Januszem jak to ty nim jesteś. Przecież to logiczne że taki zwrot spowoduje że chłop na tej transakcji straci. Czyli kupiłeś coś, zwracasz i chłop ma -10 zł na koncie. #!$%@? troszkę empatii.
  • Odpowiedz
@tomasz-diog: dokladnie, korzystanie z prawa do zwrotu towaru do doslownie bycie nazista, niezle poplynales XDDDD @zenon_z_chorzowa1: jest januszem bo wymysla jakies rzeczy typu 14 dni od momentu zakupu, mimo ze jest jasno napisane ze 14 dni od otrzymania towaru i allegro po tych 14 dniach wylacza mozliwosc takiego zwrotu. OP co najwyzej jest idiota bo kupuje a nie wie czy ma video, ale coz, wszystko jest po jego
  • Odpowiedz
@roszej: zgłosiłeś zwrot, więc odsyłasz produkt i czekasz na zwrot kasy, jeśli minie 14 dni i brak zwrotu to zakładasz dyskusję, w niej się z niczego nie tłumaczysz, tylko konsekwentnie żądasz zwrotu kasy i następnie wzywasz na pomoc allegro a następnie składasz wniosek do POK i dostajesz kasę. Tak ktoś skonstruował to prawo oraz regulaminy i należy z tego korzystać. BTW nauczcie się, że Ustawa daje jedynie prawo do odstąpienia
  • Odpowiedz
@roszej: w USA w ogóle można w większości sklepów stacjonarnych zrobić zwroty, a działa to dlatego, że - jak to mówią - tylko polacy i czarni zwracają towary.

Zwrócić oczywiście możesz, bo masz takie prawo, tylko na tym jednym zwrocie sprzedawca straci pewnie więcej, niż zarobi na 30 innych aukcjach, nie licząc straconego czasu na wypełnianie tych wszystkich formularzy, innymi słowy będzie parę godzin pracował za darmo.

To trochę jak
  • Odpowiedz
  • 3
@PurpleHaze

Istnieje także kategoria produktów, których nie można zwrócić na podstawie odstąpienia od umowy zawartej na odległość. Są to m.in. produkty, które ulegają szybkiemu zepsuciu i mają krótki termin przydatności, towary wyprodukowane zgodnie ze specyfikacją konsumenta, artykuły, które nie nadają się do zwrotu ze względów higienicznych czy zapieczętowane nagrania dźwiękowe, wizualne czy oprogramowanie komputerowe.


No tylko że nie wszystkie produkty podlegają temu prawu do zwrootu przez 14 dni i w tym
dlolb - @PurpleHaze
 Istnieje także kategoria produktów, których nie można zwrócić na...

źródło: temp_file5088895214527528677

Pobierz
  • Odpowiedz
@dlolb: masz racje, ale wtedy sprzedawca powinien jasno powolac sie na ten przepis. A nie sciemniac o terminie i o tym ze powod zwrotu, wg niego nie kwalifikuje sie do zwrotu.

Z drugiej strony, ten przepis tez jest plynny i zostawia szerokie pole do popisu, bo czesc sklepow nie przyjmie na zwrot sluchawek dokanalowych, albo szczoteczek elektrycznych, a w tym czasie inny nie bedzie mial z tym zadnych problemow.
  • Odpowiedz