Wpis z mikrobloga

Mam taki problem ze zwrotem allegro. Kupiłem używaną starą kasetę VHS z bajkami dla dzieci od przedsiębiorcy. Przyznam, że trochę pod wpływem nostalgii. Byłem przekonany, że w domu rodzinnym w piwnicy mam jeszcze stare video ale jak się okazało mama już siego pozbyła.
Chciałem kupić jakieś w sieci ale ostatecznie przeszło mi i postanowiłem odstąpić od umowy. Wypełniłem formularz zwrotu na allegro w 12 dniu od odbioru paczki, jako powód zaznaczyłem "nie pasuje mi". Po kilku godzinach otrzymałem info na allegro, że sprzedawca odmawia zwrotu i w jego wyjaśnieniu napisał że on nie widzi powodu do zwrotu bo dla niego "nie pasuje mi" To nie powód i że czas 14 już minął.
Odpisałem mu więc, że gdyby czas na odstąpienie od umowy już minął Nie miałbym możliwości zrobienia zwrotu na formularzu Allegro A jeżeli chodzi o powód nie pasuje mi to po prostu taki zaznaczyłem i tyle.
Na co on napisał że robiłem już tak wcześniej - pierwszy raz kupowałem z tego sklepu, że źle liczę te 14 dni i wkleił mi jakiś screen z kalkulatora dni gdzie za czas od którego liczył te 14 dni przyjął moment zakupu produktu. I na końcu napisał jeszcze że uwagi na poprzednie transakcje ostatecznie odmawia zwrotu.
Aktualnie czekam do czasu kiedy będę mógł poprosić Allegro o włączenie się do sprawy.
Miał ktoś taką sytuację?
#pytaniedoeksperta #allegro #zakupyonline #odstapienieodumowy
  • 62
@roszej:
Masz prawo do odstąpienia od umowy, o którym mowa w art. 27 ust.1 ustawy o prawach konsumenta. Nie ma tu znaczenia czy towar był nowy, czy używany. Ważne, aby sprzedawcą była firma*.
Termin liczy się od dnia otrzymania towaru (art. 28 ust. 1 ustawy).

*- firma w rozumieniu KC, a nie potocznym, bo to nie do końca to samo. Osoba prywatna może być traktowana jak firma, jeżeli jej działania mają