Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi co te sądy mają w głowach. Ja rozumiem, że jak alimenty na dzieci to potrafią #!$%@?ć.
Koleżanka ma 29 lat, dobrą prace a ojca widziała tylko na zdjęciach bo ten zniknął jak miała pół roku a od początku ciąży jej matki tylko pił. Teraz po blisko 29 latach chciał odnowić kontakt, dowiedział sie co robi, czym sie zajmuje i jakie ma obecnie życie i zamiast kontynuować z nią jakiekolwiek relacje to pozwał ją o alimenty bo sam od 15 lat jest człowiekiem tułającym sie po domach alberta. Co robi sąd? #!$%@? jej 1000zł alimentów dla ojca bo ten wykazuje chęć utrzymania relacji oraz ma problem z którym walczy tj alkohol. Trzeba mu po prostu pomóc bo on nie jest w stanie utrzymać sie w pracy.

Ona załamana, na razie sie odwołała ale pewna pani adwokat (ponoć ponad 20 lat doświadczenia) powiedziała, że sądy innej instancji nie będą podważać decyzji tak błahej sprawy.

Przychodzi do was obcy typ, żąda 1500zł miesiecznie a sąd wam nakazuje oddawać 1000zł bo tyle mniej więcej jesteście w stanie miesięcznie wrzucić do skarbonki na wakacje. A w planach wakacje i wymiana samochodu by nie brać kredytu.

Ona załamana, chciałaby żeby tej jej rzekomy ojciec po prostu zdechł, bo myślała, że ten żałuje pewnych decyzji w życiu a on od początku knuł plan.

Witamy w polsce #!$%@?

#polska #alkoholizm #wolnesady #panstwozdykty
  • 182
@Tyrande: ja nigdy legalnie nie pracowałem tak całkowicie, że jakieś umowy o pracę jakieś przelewy, no Wy powariowaliście chyba całkiem, do mnie komornicy to się zgłaszają od 10 lat, albo i więcej i żaden ani grosza nigdy nie dostał, jedynie to kiedyś jak młodszy byłem to jaja sobie robiłem i odysłałem im takie oświadczenia że jestem bezdomny aktualnie, zamieszkuję dworzec kolejowy i utrzymuję się ze zbiórki surowców wtórnych, albo inne głupoty
odebranie praw rodzicielskich moze pomoc w decyzji sadu na korzysc dziecka, ale nie jest rownoznaczne z zanikiem obowiazku placenia alimentów na tego rodzica

W skrocie, jak splodzisz i zostales wpisany jako rodzic, to zawsze sad moze alimenty przyznac


@odishewo: No nie jest równoznaczne, ale jest solidną przesłanką. Na pewno lepszą niż pełnia praw rodzicielskich i zdziwko gdy ojciec alkoholik się odzywa po latach. Pozostaje wtedy jedynie zapłacić mu jednego miesiąca 2000
@Tyrande: no ja to od małego wiedziałem, że uczciwie i legalnie to ja daleko w życiu nie zajadę i nie warto stwarzać jakichkolwiek możliwości wywierania wpływu na siebie, bo prędzej czy później ktoś ten wpływ będzie wywierał jeżeli są możliwości do tego, no i jak zwykle moje na wierzchu, sprytniejszy i bystrzejszy to zawsze sobie poradzi jednak, a jak sie ufa jakimś wariatom to potem ma się problemy właśnie, i jedyne
@Zarzutkkake:

Ona załamana, na razie sie odwołała ale pewna pani adwokat (ponoć ponad 20 lat doświadczenia) powiedziała, że sądy innej instancji nie będą podważać decyzji tak błahej sprawy.


to jak pewna pani adwokat jej tak powiedziała, to idzie sie do drugiej, która wie że takie postanowienia są do uwalenia na strzała podnosząc odpowiednią argumentacje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Zarzutkkake
Ten wpis, to tak przy okazji znaleziska, że karyny mogą na podstawie focha wyrzucić mężczyznę z własnego domu w samych skarpetkach bez żadnych kluczy, telefonu, prawa jazdy itp? Patetik.

Mój znajomy mamusie patusiarę pozbawił praw rodzicielskich i gitara.