Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi proszę wytłumaczy jakim cudem, w dobie ekologii, która zabrania mi używać plastikowych słomek to gówno przeszlo do powszechnej sprzedaży?
Przecież to jest jednorazowa bateria, opakowana w plastik, który nie nadaje się do recyklingu. Starcza na jakieś 2-3 dni w zależności od używalności i trzeba wyrzucić - no i właśnie gdzie?? Przecież ludzie to wyrzucają do plastiku, bo na pewno nie oddzielają baterii i nie wyrzucają do pojemnika na zużyte baterie.
Dosłownie zżyjemy w Unii Europejskiej, tej unii, która nakazała producentom przymocowanie nakrętki do butelki
I dlaczego ludzie to kupują? Przecież bardziej opłacalne jest kupienie jakiegoś e-peta za 100zł i zalewanie go olejkiem jaki tylko sie chce, bo to gówno kosztuje 30zł
Naprawdę nie jestem za poszerzaniem ekologii, nienawidzę tego wciskania nam elektryków jako samochody do wszystkiego, ale to jest dla mnie totalną przesadą i denerwuję mnie to, że wszyscy na to pozwalają
#papierosy #patologia #epapierosy
Dawo9889 - Czy ktoś mi proszę wytłumaczy jakim cudem, w dobie ekologii, która zabrani...

źródło: obraz_2023-11-04_162646973

Pobierz
  • 71
@Dawo9889: nie no trzymają to w kącie i czekają aż bateria się trochę "podładuje" i znowu zapalą jednego bucha.
Pełno tego gówna oferują na grupkach na fb w hurcie po 10 tys sztuk i tak dalej. Wszystko produkowane w Chinach, więc ładują do nich najtańszy drut oporowy, włókno szklane zamiast waty itd. Ale na szczęście Chińczycy bacznie testują każdy produkt. Dowód: https://www.youtube.com/shorts/4VQL9e6saCg?feature=share
@Dawo9889 można wyciągnąć i ładować lub wybebeszyć i użyć do innego projektu. U mnie pracują w pakiecie równoległym w jakiejś gównianej lampce z Biedry. Z reguły pojemność jest w granicach 500mAh i 3A wydajność prądowa. Not bad not terrible.
Prawda jest taka, że po wyczerpanie akumulatora taki fajek ląduje w śmieciach lub innych miejscach. Ostatnio znalazłem go na dnie jeziora. Sytuacja przykra w #!$%@?, tym bardziej że to ujęcie wody pitnej
plastik, który nie nadaje się do recyklingu.


@Dawo9889: ogólnie wszystko spoko, ale jestem prawie pewny, że ten plastik świetnie nadaje się do recyklingu, bo to najtańszy i najprostszy PE lub PP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dawo9889 ty serio wierzysz w ekologie? To jest ściema, która ma zwiększać koszty życia. Po pretekstem ochrony środowiska firmy nakładają na nas większe opłaty, a rząd to się podoba bo są zawieszone dochody do budżetu.
@Ogau obudowa jest z amelinium, plastikowe są kapsle no i większość bebechów, bateria to kilkuset milamperowy lipol, do tego gąbka/watka nasączone liquidem.
@Dawo9889: W sumie po obserwacji paru znajomych doszedłem do wniosku, że z tymi jednorazówkami dochodzi do ciekawego zjawiska psychologicznego. Wszyscy, którzy to jarają "rzucają palenie" (albo vapowanie) i to kupują "tylko tymczasowo". Od ponad roku xD. Takie oszukiwanie samych siebie, ob przecież jak masz boxa, albo podgrzewacz do tytoniu to jesteś uzależniony. A tak to kupujesz takie dziadostwo przed imprezką w żabce, wyrzucasz do śmieci i sumienie czyste.
@Dawo9889 jak sie nie nadaję jak to otwierasz lejesz liquid i ładujesz bateryjkę kumpel tak robi. Ponoć sklep tez często to zbierają i robia dokładnie to samo xD
W tym przypadku ekologia i oszczędność idą w parze. Nawet najtańszy pod z wymiennymi kartridżami zwróci się po 3-4 jednorazówkach ¯\(ツ)/¯ Jednorazówki powinny zniknąć.
@Dawo9889: tez tego nie pojmuję, to gówno jest teraz wszędzie, a vuse można dostać tylko w niektórych sklepach - absurd. Do tego najczęściej produkowane jest to w Chinach i #!$%@? wie co tam za liq jest
@Dawo9889: tak jak piszesz, kupiłem epeta smoka za 80zł i jego koszt - w porównaniu do jednorazówek - zwraca się po małej butelce liquidu. Zupełnie nie opłaca się kupowanie tego jednorazowego gówna, ale rozumiem czemu to ludzie kupują - dobry smak, łatwo dostepne, nie przejmujesz się sprzętem po wypaleniu i idealny rozmiar na impreze
@Dawo9889 totalnie nie czaję tego trendu. Uczniowie szkół średnich kupują to gowno zamiast raz zainwestować w epapierosa z możliwością dolewki płynu. A potem sami organizują strajk klimatyczny ()
Czy ktoś mi proszę wytłumaczy jakim cudem, w dobie ekologii, która zabrania mi używać plastikowych słomek to gówno przeszlo do powszechnej sprzedaży?


@Dawo9889: bo w uninej ekologii nie chodzi o ekologię tylko o pieniądze i kontrolę nad ludźmi

I dlaczego ludzie to kupują?


@Dawo9889: ponieważ to modne, social media wykreowały wizerunek tych jednorazówek jako coś fajnego do lansowania się, a w szkole wystarczy że kilka osób tego używa, zostają uznani