Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem po 30-tce. Podziwiam ludzi którzy są w związkach oraz mają znajomych. Dla mnie to jakiś level który jest nie do zdobycia. Kontakt z ludźmi oraz przebywanie wśród nich to dla mnie wyzwanie powodujące lek oraz obciążenie. A co dopiero związek? Nawet na poczet popędu seksualnego - wolę samotność. Zawsze jak gdzieś jestem wśród ludzi - tęsknię za samotnością. Duży plus, że pracuję zdalnie. Nie spędzam czasu wśród ludzi i to mnie cieszy.
Też tak macie? Czy to jest całkowicie naturalne?

#samotnosc #zwiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 18
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: ale to nie taki lęk, że boję się ludzi. Ludzi się nie boję. Tylko taki lęk, że wychodzę z samotności do ludzi których nie potrzebuję. Reakcja przykładowa: o looosie, znowu z tymi ludźmi. Co robić aby tego nie było?


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
@mirko_anonim Jako introwertyk lubię przebywać wśród ludzi. Oczywiście wszystko ma swoje granice i określony limit czasowy. Takie dłuższe odcięcie się od jakichkolwiek kontaktów źle na mnie wpływa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możliwe, że masz negatywne doświadczenia w kontaktach międzyludzkich, niską samoocenę i na ich podstawie wypracowałeś mechanizmy obronne, że wolisz po prostu samotność.(?)

Z czegoś taka postawa się wzięła.
Anonim (nie OP): Jestem przed 30 i ostatnio wyszedłem z przegrywu, minęło pół roku i powoli uznaję że samotność jest lepsza
Ludzie to wieczne problemy i pomóż z tym i tamtym, a kobiety i seks szybko się nudzą

Jak potrzebuje pomocy to załatwiam to pieniędzmi, już wielokrotnie to sobie potwierdziłem


@mirko_anonim: jak spełniasz kryteria diagnostyczne to masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to nie choroba psychiczna, to zaburzenie osobowości. to nie są choroby sensu stricte, to nieprawidłowo wykształcone wzorce osobowości.
Też tak macie?


@mirko_anonim: Też. Kedyś nawet byłam przez kilka lat w związku, ale czułam, że i tak się w końcu rozpadnie, bo ja się nie nadaje i tak się ostatecznie stało. Tak to już jest, że są ludzie stworzeni do samotności. ¯\(ツ)/¯
Anonim (nie OP): Nie mam aż takich skrajności jak Ty, nie mniej można o mnie powiedzieć jako o introwertyku. Generalnie moje życie oscyluje pomiędzy pracą i treningami. Mam bardzo spokojne życie, za spokojne według moich rodziców i powinienem sobie znaleźć kobietę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiele lat temu zakończyłem mój jedyny związek. Czegoś mnie to nauczyło, jakąś wiedzę mam i od tamtej pory omijam to. Jakbym miał