Wpis z mikrobloga

@3dnow: Kiedyś jak ktoś był chory psychicznie to było to wstydem dla rodziny, a dzisiaj mam wrażenie, że im ktoś bardziej ma poprzestawiane w głowie tym chętniej idzie do mediów. Czekam aż tęczowe towarzystwo zacznie być prawidłowo diagnozowane i umieszczane w zakładach do obłąkanych, a nie głaskane po główce, że mogą być kim chcą - nawet smutną żabą w stawie. Najbardziej jestem rozczarowany Panem aktorem którego bardzo ceniłem i szanowałem -
@IronBB Dysforia płciowa wg najnowszej klasyfikacji chorobowej ICD 11 nie postrzega się jako choroba i patologia a stan psychofizologicznego dyskomfortu między odczuwaną płcią a kategoryzacją płci. Nie używa się obecnie także stygmatyzujących określeń jak „choroba psychiczna” a zaburzenie lub kryzys zdrowia psychicznego, podobnie nie istnieją „zakłady dla obłąkanych”.
@DartNorbe: A te wszystkie zmiany nazewnictwa to tylko i wyłącznie ofiara pokolenia "płatków śniegu". Nie możesz nazwać homoseksualisty pedałem bo się biedny popłacze i potnie, nie możesz faceta-czubka przebranego za kobietę nazwać świrem bo zrobią z ciebie dragqueenfoba. No jak mają zamykać ludzi co czują się Napoleonem do wariatkowa? Jeszcze by się biedny popłakał w rękaw i zrobił smutną minę. No nie można tak bo ludzie są wrażliwi jak balony z
Dysforia płciowa wg najnowszej klasyfikacji chorobowej ICD 11 nie postrzega się jako choroba i patologia a stan psychofizologicznego dyskomfortu między odczuwaną płcią a kategoryzacją płci.


@DartNorbe: i za 50 lat to zjawisko będzie postrzegane jak łysenkizm, lobotomię, upuszczanie krwi, napoje radowe czy terapię rażeniem prądem. Środowisko medyczne nie jest nieomylną wyrocznią, a jak pokazuje historia, wręcz przeciwnie.

Nie używa się obecnie także stygmatyzujących określeń jak „choroba psychiczna” a zaburzenie lub kryzys
@bruhmomentow: Akurat jeśli chodzi o takie „świeże” zagadnienia, szczególnie jeśli dotyczą tematów ludzkiej psychiki to kierowanie się chłopskim rozumem nie jest wcale gorsze niż kierowanie się badaniami naukowymi, które często obecnie wyglądają jak błądzenie po omacku xd Pisząc pracę dyplomową z tej dziedziny bylem niezle zaskoczony jak #!$%@? wiemy o tym co się ludziom we łbie dzieje.
@IronBB

@3dnow: Kiedyś jak ktoś był chory psychicznie to było to wstydem dla rodziny, a dzisiaj mam wrażenie, że im ktoś bardziej ma poprzestawiane w głowie tym chętniej idzie do mediów.


Ale co w takim razie proponujesz? Żeby ludzie chorzy psychicznie i ich rodziny się wstydzili że są chorzy? Wtedy będziesz czuł satysfakcję widząc że sie wstydzą?

W takim razie sam jesteś chory i nie powstrzymuje Cię o od dzielenia się