Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programowanie #pracbaza

Cześć, mam dość obecnej pracy jako urzędnik. Srogie nudy i mała kaska. Magister z bezpieczeństwa wewnętrznego.

Chciałbym się przebranżowić na programistę.
Widzę, że najwięcej ofert jest na Java (backend) i JavaScript (frontend).

W młodości robiłem stronki HTML i całkiem nieźle mi to wychodziło, więc może ten frontend?

Jakieś kursy polecacie? Czy może od razu wysyłać CV na przyuczenie? Mam oszczędności, więc przez trzy miesiące byłbym w stanie gdzieś pracować za minimalną.
  • 27
@karetpoker: To że nazwali wam to dodatkiem i trzynastką małe ma znaczenie w normalnym świecie, chodzi mu pewnie ile zarabiasz a nie jak wam to podzielili żebyście mieli wrażenie że wam dają więcej :)

Ja bym na twoim miejscu wykorzystał nudę, robił coś na boku (np. komuś stronę WWW) i się uczył. Teraz nie jest dobry czas na rzucanie roboty. Roadmap.sh, udemy, youtube, chatGPT i heja :)
@KawaRozpuszczalna
Wejdz sobie na grupy w IT, gdzie ludzie szuakaj pierwszej pracy. Tam juz nikt sie nie #!$%@? i szukają darmowych stazy albo za minimalną. Minimalna to rozumiem bo i tak w przyszlym roku bedzie wieksza. Ale za darmo? Firmy beda to wykorzystywac i cyk, kolejne obnizki w dol pensji
@Volantie: A też takie gadanie, wszędzie to czytam i czytałem, wewnątrz firmy przeszedłem ze stażu typowo biurowego na IT (data engineer) znając jeszcze bardzo podstawowo pythona, no ale rozumiem że z zewnątrz ktoś może mieć gorzej. Może też przeważyło, że mam magisterkę z IT ale tak czy inaczej nie było czegoś nie do przeskoczenia a sama robota to też nie zadne rocket science.
@dexterpol stary ... Bardzo uprosciles
1. Przechodziles wewnatrz firmy co jest jedna z najlepszych opcji zeby byc w IT. Znalesc firme,ludzi itp.
2. Znales jezyk programowania , fakt ze podst. Ale juz jakis warsztat był
3. Magisterka z IT.

Dzieki temu ze pracowales w firmie plus miales background z IT byles lepszym kandydatem niz wiekszosc osob.

Mi chodzi o osoby ktore z ulicy chca sie dostac do IT
@Volantie: ja bym jeszcze dodał, że bootcampy to głównie ( java, react ) a data engineer nie jest częstym bootcampem. Ludzi z dobrą wiedzą w java/react jest bardzo dużo przez co konkurencja z osoby co nic nie wie a osoby co coś wie jest ogromna.
@karetpoker: Czemu każdy chce iść na programistę? xD IT to nie tylko programiści 15k.
Idź ogarnij podstawy Linuxa, sieci i jakiegoś clouda. Jak uda Ci się załapać na staż albo jakimś fartem od razu na juniora, to dalej już z górki i żyjesz jak król.
@karetpoker: urzędnik i srogie nudy, a ja nadal czekam, aż droga szybkiego ruchu zniknie z planów zagospodarowania, mimo, że ta sama droga została wybudowa 3km dalej i oddana do użytku 2 lata temu xD