Wpis z mikrobloga

Cześć

Pytanie do mirków obeznanych w zasadach funkcjonowania spółek prawa handlowego i podatkach.

Mamy taką konstrukcję:

Istnieje spółka z o.o. z czterema udziałowcami - każdy po 25% udziałów. Dwóch z udziałowców ma swoje własne działalnośći gospodarcze, które również świadczą usługi na rzecz spółki z. o.o. Docelowo obie firmy świadczą usługi na rzecz głównej spółki z o.o. (ale nie tylko - to tylko wycinek ich działalnośći)- ale wystawiają faktury po kosztach (materiał + robocizna + amortyzacja, bez narzutów). Czy w takim przypadku urząd skarbowy może oskarżyć o nadużycie pt. celowe zaniżanie faktur dla uniknięcia opodatkowania?

Clue całego problemu jest takie że poszukuję optymalnej formy działalności dla spółki złożonej z czwórki rodzenstwa. Gdzie z całej czwórki 2 członków rodziny będzie prowadziło działania na rzecz spółki a całość przychodu pomniejszona o koszty działalności ( w tym faktury od dwóch podwykonów - będących jednośnie udziałowcami spółki) będzie dzielona równo na 4 części. Stąd właśnie konstrukcja na zasadzie Spółka z.o.o. + dwie jednosobowe działalności. Dzięki temu na wejściu mam tylko faktury za usługi a na wyjściu zysk. Dobrze myślę czy trzeba to inaczej rozwiązać?

#podatki, #spolkazoo, #finanse, #biznes, #dzialalnoscgospodarcza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w takim przypadku urząd skarbowy może oskarżyć o nadużycie pt. celowe zaniżanie faktur dla uniknięcia opodatkowania?


@m_ney: skoro wystawiają po kosztach, czyli koszty poniesionej pracy = przychód, urząd nie ma do czego się doczepić.
  • Odpowiedz