Wpis z mikrobloga

ja ostatnio miałem pytanie odnośnie wpisu w KW i dodzwoniłem się do sądu i Pani z działu KW udzieliła mi odpowiedzi na wszystkie pytania. była to bardzo miła rozmowa, zachęcam :D
  • Odpowiedz
@kanasta zdarzają się takie wpisy zazwyczaj są to spłacone kredyty już dawno ale powinno Ci bardzo zależeć aby wykreślić wpis. Generalnie wpisy od chyba 56 obsługują banki udzielające kredytu lub też następcy prawni.
  • Odpowiedz
@kanasta Wpis oznacza że nieruchomość była zabezpieczeniem pożyczki. Ale uwaga żeby bank zgodził się na wykreślenie wpisu pożyczka musi być spłacona. A nie koniecznie jest to ta kwota którą tam widzisz. (Czyli np ktoś brał pożyczkę na 100 zł 30 lat temu i tego nie spłacał wogole, teraz jest winny 50.000) więc widzisz o co biega :)
  • Odpowiedz
@kanasta prawdopodobnie jest to hipoteka zabezpieczająca kredyt na budowę domu. Na ogół takie kredyty już dawno są spłacone i po prostu ktoś to zaniedbał. Zazwyczaj dokumenty pozwalające na wykreślenie tego typu hipotek wydaje Bank Gospodarstwa Krajowego. To jest jedna z hipotek zabezpieczająca kredyt na budowę domu, udzielony w latach 1945-1990.
  • Odpowiedz