Wpis z mikrobloga

Nadżerka a-la
Nieszczelność wpustu
Gastropatia rumieniowo obrzękowa

Czyli refluks z gratisami. To mi wyszło na gastroskopii. Objawy to po zjedzeniu niektórych posiłków mam cierpko w ustach jakbym miał cytrynę w ustach, odbijanie kwasem.
I może ktoś jest w stanie coś podpowiedzieć.
Jaką dietę stosować, z kiszonkami, bez kiszonek? Przed badaniami myślałem o keto, teraz chyba odpada czy jednak to może być wyjście? 2-3 tygodnie temu wprowadziłem okno żywieniowe 12-20 z trzema posiłkami. A może niskie węgle? Źle znoszę produkty wieloziarniste.
Na myśl że mam zjeść niektóre warzywa jest mi niedobrze więc chyba organizm sam podpowiada czego unikać. Wizyta u gastrologa dopiero końcem listopada.
Do tej pory jadłem dużo warzyw i osobiście uważam że to one pogorszyły mój stan bo się pogorszyło w ostatnich 6-10 miesiącach. Kawy herbaty nie pije, czasem rumianek. Słodkie rzadko ale czasem zjem, jednak mało. Fajki rzuciłem 3msc temu, piwo był okres że piłem 1-2 razy w tygodniu. Od paru miesięcy z 4-5 razy się napiłem.
Kiedyś zjadłem dużo antybiotyków przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych ale to inna historia..

Edit. Najlepiej obecnie czuję się na czczo, albo po posiłkach mięsnych. Albo tak sobie wkręcam

#dieta #dietetyka #zdrowie #keto dla zasięgów #silownia
  • 9
  • Odpowiedz
@Padoks: No to z diety, to patrzeć jak na co reagujesz, przy czym punktem wyjścia są zalecenia diety refluksowej.
Są ludzie, którzy na keto pozbyli się zgagi - są tacy, co dopiero po niej dostali refluksu. Ogólnie to przynajmniej na czas wyleczenia nadżerek bym nie radziła szaleć. Ale jak po mięsnych lepiej, to możesz wypróbowac diete rozłączną i zmniejszenie węglowodanów.

Jak chcesz sie wesprzeć lekami i podobnymi, to są ipp
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tulipana ok dzięki za wskazówki. Zacznę szukać dietetyka wartego uwagi. Nie mam pojęcia, nie wiedzialem że coś takiego jest, sprawdzę jaakie są objawy.
  • Odpowiedz
@Padoks: Mnie latami dręczyła zgaga...niemal codziennie po zjedzeniu czegokolwiek mialem problemy w tej materii. Ciągle #!$%@? różne Rennie, Ranigast i inne trucizny....odkad jestem na #keto #lowcarb nie wiem co to zgaga. Okazało się, że wywoływały to u mnie spożywane węglowodany, a nie tłuszcze jak mi się wydawało. Nie namawiam, nie polecam, ale w moim wypadku #!$%@? wegli z diety okazało się zbawienne.
  • Odpowiedz