Wpis z mikrobloga

Gdzie najlepiej kupować mieloną wołowinę, która nie ma 20% fatu tylko powiedzmy te 5%? W "ju es end ej" to w każdym sklepie jest low fat ground beef, a w Polsce w Lidlach czy innych Biedronkach to zawsze 20% ( ͡° ʖ̯ ͡°) są może jakieś internetowe sklepy z mięsem co by np. wysłali mi raz w miesiącu z 10kg wołowiny i bym se mroził?
#silownia #dieta #mikrokoksy #mirkokoksy #jedzenie #odchudzanie #masa
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gaahl75: W większości mięsnych powinni Ci zmielić ligawę/polędwicę, jak będziesz chciał drobno to i podwójnie. Internetowo nie mam pojęcia.
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Auchan ma chyba najlepszą dyskontowo wołowinę, przynajmniej steki. Nie wiem jak z mieloną, ale pewnie można kupić kawałek i poprosić o zmielenie. Z Biedry w życiu już nie kupię wołowiny i ogólnie mięsa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Kup sobie za parę dych ręczną maszynkę do mielenia - będziesz miał dodatkowy trening ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Potem kupujesz już tylko w mięsnym kawałek wołowiny z małą ilością tłuszczu, np ligawę.


@paramyksowiroza: ale po co jak w tym samym mięsnym mu zmielą od ręki?
  • Odpowiedz
@Anakee: Jak już nieco żartobliwie napisałem

będziesz miał dodatkowy trening

Zresztą różnie bywa z tym mieleniem. Z doświadczenia wiem, że czasami kręcą nosem na to mielenie, że z takiej sklepowej maszynki czasami najpierw wyjdzie trochę wieprzowej łopatki, trochę indyka, a dopiero potem wołowina.
Że czasami myją maszynki godzinę przed zamknięciem sklepu i potem nie chcą już mielić.
Że często mielą tylko w jednym rozmiarze, a ja na przykład wolę
  • Odpowiedz
@XYZ91 trzy razy reklamowałem steka który mimo daty ważności +1-2 tygodnie śmierdział. Do tego kurczak i mielone też kilka razy były nieświeże. No i raz kupiłem dorady które obrzydziły mi ryby na kilka miesięcy. Nie wiem, może to kwestia mojej lokalnej biedronki, ale do zakupów mięsa mnie skutecznie zniechęciło. Z plusów to w takim przypadku wystarczy zadzwonic na infolinie, podać numer serii produktu i paragonu, ewentualnie wysłać zdjęcie i jest zwrot
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Poszukaj hurtowni mięsnej w której zaopatrują się restauratorzy, takiej gdzie półtusze rozbierają na miejscu. Tam wybierz konkretny gatunek mięsa do zmielenia.
  • Odpowiedz
@bdm_bq: Pytam bo tylko do biedry chodzę bo mam blisko i np mój pies który wszystko zjada jak leci, nawet jak lata wolno po śmietnikach wyżera ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak mu moją ukroila kawałek p----i z kurczaka to nie chciał tego ruszyć xD Z rybami też miałem przygode i mnie mdliło cały dzień, ale nie pamiętam do to za ryba była i drugi raz
  • Odpowiedz
@Gaahl75: Dodam tylko, że taka wołowina jest maksymalnie średnio smaczna. Zmieliłem sobie ligawę, która ma 2% tluszczu i wymieszalem z normalna wolowina 20% tak, zeby mieszanka miala 6% i ciezko sie to jadło.
  • Odpowiedz