Wpis z mikrobloga

@Ricx: mój jak sikał poza podkład to stawiałem go na nim i tłumaczyłem, że tutaj trzeba a nie gdzie popadnie. Serio. Ku mojemu zaskoczeniu szybko zrozumiał xd podrap za uszkiem ode mnie
  • Odpowiedz
  • 18
@Ricx zje na dwór, po zabawie dwor, po spaniu dwor. Ciągle tak naprawdę dwor, smaczki i jeszcze raz smaczki. Ja ze swoim średnio co 3h wychodziłem jak był mały. Aaaa i nie krzyczeć na psa jak zrobi w domu. Bo będzie bal się przy tobie załatwiać i na dworze nic nie będzie robił
  • Odpowiedz
@Ricx Dużo latania na dwór, jak pisali. Dodatkowo, jak się zsika w domu, to też po sikaniu na dwór. Jedyna kara za sikanie w domu to korekta słowna np. „Nie wolno” czy co tam sobie wymyślisz, ale to nie ma być krzyk tylko korekta. Nagroda za siku na dworze obowiązkowo. Obserwuj jego zachowania to tez szybko nauczysz sie dostrzegać te zapowiadające toaletę.
Polecam też podczas sikania mówić słowo siku, szybko nauczy się
KRCZVSK - @Ricx Dużo latania na dwór, jak pisali. Dodatkowo, jak się zsika w domu, to...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ricx dodam tylko, że dawaj smaczka i chwal za każdym razem załatwi potrzebę na zewnątrz. Jak masz balkon, taras czy ogródek to jak próbuje coś w domu robić to wystawiaj go chociaż na zewnątrz, żeby wiedział, że w domu tego się nie robi. W pewnym momencie załapie. Nie załamuj się jak to będzie trochę trwało, wytrwałości trzeba.
Mój w pewnym momencie za każdym razem jak zrobił siku na dworzu to czekał na
  • Odpowiedz
@Ricx: Już kilka osób napisało żeby nie reagować nerwowo jak narobi w domu ale napisze jeszcze jedną rzecz którą mi znajomy powiedzial przed adopcją i ktora szybciutko przemowila do mnie - jak będą kary i krzyk jak zrobi siku i kupę to może że strachu zacząć to konsumować. Możesz też wprowadzić maty do sikania. Są takie podkłady w Auchan dla seniorów niedrogie. Wtedy po każdym posiłku czy zabawie na mate i
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Camaxtle @tusiatko @KRCZVSK @kontodlabeki dziękuję za rady, trochę czeka nauki ale myślę że te maty to dobre rozwiązanie. Narazie pilnuje wychodzenia dużo na dwór i jest ok. Jak widze że chodzi i zaczyna wahać zaraz cyk pod pache i leci na trawkę ;)
  • Odpowiedz
@Ricx pies najszybciej sie uczy nasladujac wlasciciela. Wez go na spacer i zesraj sie na trawie tak zeby mlody to zobaczyl. Zobaczysz, ze od tej pory mlody bedzie robil tylko na dworze
  • Odpowiedz
@Ricx: Ja zastosowałem trochę inną metodę, niż mirki, trochę wymuszoną mieszkaniem na czwartym piętrze, ale z bardzo szybkim skutkiem.
1. Kup podkłady dla psów
2. Gdy pies sika w domu, przenosisz go na podkład.
3. Szybko nauczysz się znaków, które sugerują, że będzie sikał - wtedy łapiesz go zawczasu i sadzasz na matę
Powyższe punkty minimalizują ryzyko osikanego dywanu/podłogi, gdy nie ma cię w domu.
4. Częste spacery, może być z
  • Odpowiedz
@Ricx: Nie polecam podkładów. Poprzedniego psa nauczyłem poprzez częste wychodzenie i nagrody bez mat. Teraz z nowym psem stosuje to samo, ale z matami i mam wrażenie, że idzie to dużo gorzej. Może to kwestia indywidualna, ale zdarza się nam wrócić z zewnątrz i pierwsze co robi to sik na matę, a na zewnątrz nic.
TankDriver - @Ricx: Nie polecam podkładów. Poprzedniego psa nauczyłem poprzez częste ...

źródło: 1000004398_edited

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ricx: nie słuchaj tych pedalskich metod psiarzy. Moja mama to brała szczeniaka na rece po tym jak nakitował na chacie i go przystawiała nosem do tego co narobił xd 2 dni i po problemie piesek legancko tylko na podwórku i sukcesywnie sie uczył jak sygnalizować żeby go wypuścić
  • Odpowiedz