Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
@kwasnydeszcz: Poproszę namiary do Pani doktor. Po jednym badaniu zdiagnozowała chorobę, brawo. Mi zdiagnozowali po 17, jak prawie się przekręciłem. 90% lekarzy nie potrafi znaleźć gówna w dupie
@kwasnydeszcz: Nie po prostu dowiedziono, że każda dieta wyliczeniowa jest długoterminowo szkodliwa, więc lekarz słusznie czuje niesmak wobec ludzi którzy sami sobie psują zdrowie... ¯\(ツ)/¯
jestem po prawie i idę na lekarski

@kwasnydeszcz Proszę zgłoś to, może wylecisz ze studiów i zaoszczędzisz hajs wszystkich Polaków.
Bo potem będzie przy pacjencie z tragicznymi wynikami "widzę, że ma Pan dobre wyniki, ale mogłyby być lepsze. Miłego dnia "
Bo przecież nie chcesz pacjenta dołować i mówić że ma się ogarnąć bo jeszcze się obrazi
Anemia z niejedzenia mięsa to jest bzdura, którą ci lekarze wynieśli jeszcze z PRLu. Są ludzie, którzy mają od lat dietę wegańską i uprawiają przy tym sport na poziomie zawodowym/pół-zawodowym. Kwestia dobrej suplementacji i na pewno żelazo, które już tu padło jest w stanie pomóc.


@zymotic: Właśnie potwierdziłeś, że to nie bzdura. Ktoś nie je mięsa i musi suplementować żelazo.

Przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie trzeba niczego suplementować. Jeśli weganin
@kwasnydeszcz: robienie sobie krzywdy ze względów ideologicznych to głupota, z drugiej strony też mam wrażenie że niektórzy lekarze są zwykłymi burackimi arogantami. To było nieprofesjonalne, takie komentarze są niedopuszczalne. Właściwie nie da się tego nigdzie zgłosić, bo w tym kraju bycie niemiłą #!$%@?ą już nikogo nie dziwi.
- ze względów ideologicznych


@kwasnydeszcz: a jakie masz opinie na temat wszystkich tych zwierząt, które są intencjonalnie zabijane podczas uprawy roli? Jaki jest Twój stosunek ideologiczny do tego?
Szczerze pytam, chociaż sam urodziłem się i mieszkam w mieście, to duża część mojej rodziny pochodzi ze wsi i wiele osób nadal tam mieszka. Wiem, że podczas żniw czy orania gruntu rozmaite zwierzątka - myszy, krety, ptaki, zaskrońce i wiele innych - giną
Nie jesz mięsa ze względów ideologicznych ale czasem #!$%@? pęto. Czyli wybierasz że akurat ta świnia zasłużyła na to żebyś ją wysrała a inna już nie?


Nie widzisz tutaj niczego dziwnego?


@xxx_XXX_xxx: Jest mięso i "mięso". Można np. rozróżniać je na takie ze zwierząt hodowlanych i tych żyjących dziko. Wg mnie jedyne etyczne mięso to dziczyzna i ewentualnie jakieś inne z własnego chowu jeśli ta np. kura chodziła sobie wolno po