Wpis z mikrobloga

#informatyka #facebook #socialmedia #gownowpis #niebieskiepaski #rozowepaski #haker #programista15k
Moze mi ktos wyjasnic jak dziala algorytm na facebook. NIGDZIE nie wpisywalem tej informacji ani tez nie rozmawialem z nikim jedynie co to mialem w myslach zakup tej rzeczy i nagle pokazuje mi sie propozycja irygatora ktory w cholere sie zgadza xDD. To juz nie pierwsza taka sytuacja. Rozumiem jakbym rozmawial z kims o tym (ponoc mikrofon wylapuje) albo wpisywal w internecie info o tym.
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@kontophone: Nom tez tak myśle ( ͡º ͜ʖ͡º)
@xiv7 Nom wlasnie nie. Zadne youtube, google, instagramy, tiktoki, facebooki.
Wczoraj wlasnie pomyslalem nad zakupem irygatora bo w-----a mnie, ze mam czasem miedzy zębami a dzisiaj nagle wyskakuje mi reklama xD. W ogole to juz nie pierwszy raz taka sytuacja. Mam swoja hipoteze, ze facebook jak i inne portale tworzą profil uzytkownika, algorytmy i sztuczna inteligencja
  • Odpowiedz
@mateuszmozol tez tak kiedy mialem..... Wyglada na to ze Google zaczal czytac w myslach....
Ps. Ostatnio szukalem miniaturowej maszyny do szycia na amazonie, to potem caly tydzien mialem "shorty" na YouTube o szyciu.....
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: W tym wypadku raczej czysty zbieg okoliczności. Jakbyś dostał zamiast reklamy irygatora reklamę motopompy do opróżniania szamba, to byś nie zwrócił uwagi nawet, że jakaś reklama jest.
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: zjawisko Baader-Meinhof / uwaga selektywna. Twój mózg, próbując interpretować otaczającą go rzeczywistość, wpędził Cię w powszechny błąd poznawczy, a przypadkowe pojawienie się reklamy uznał za potwierdzenie występowania zjawiska, które w rzeczywistości nie istnieje (myślisz o irygatorze -> pojawia się reklama irygatora -> na pewno profilują użytkowników i są w stanie przewidzieć ich losowe potrzeby z dokładnością 24h -> przez jakiś czas każda wzmianka o irygatorach będzie zwracała Twoją uwagę
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: jako unikatowy użytkownik w sieci jesteś śledzony po tym co robisz w internecie, ale też jak to robisz. Sprawdzane jest m.in. przy scrollowaniu jakie bodźce sprawiają, że na coś zwracasz uwagę. Polecam dokument Social delimat, chociaż teraz technologia i możliwości odleciały ostro.
  • Odpowiedz
NIGDZIE nie wpisywalem tej informacji


@mateuszmozol: Rozmawiałeś z kimś o tym? Czy osoba z którą o tym rozmawiałeś łączyłą się ostatnio z tymi samymi sieciami wifi co ty?
  • Odpowiedz
@mateuszmozol: może po prostu na podstawie wszystkich twoich ruchów internetowych oraz tego co wyłapał mikrofon na telefonie AI wywnioskowało że masz braki w higienie jamy ustnej i przydałby ci się irygator, jak widać AI doszło do tego wniosku zaraz po tobie, jeszcze parę lat i reklamy personalizowane będą niemalże w czasie rzeczywistym xD
  • Odpowiedz