Wpis z mikrobloga

musiałam zrobić mnóstwo badań do wizyty z medycyny pracy na studia (ekg, okulista, lipidogram, bilirubina, próby wątrobowe) no i wydrukowałam te wyniki razem z morfologia, bo mi zlecił lekarz przy okazji. no i baba tak patrzy i pyta:
- mięsa pani nie je?
- no nie
- szkoda. dlaczego nie je pani mięsa?
- ze względów ideologicznych
- no i ze względów ideologicznych ma pani anemię

czy to jest normalne, że lekarz pozwala sobie na takie uwagi? czy powinnam to gdzieś zgłosić? nie mam anemii ze względu na dietę (jestem wege sto lat, czasem tylko #!$%@?ę pęto z grilla) i poczułam się dotknięta.

#wegetarianizm #weganizm #medycyna #kiciochpyta #przesladowaniawegetariannieustaja #lekarz #logikarozowychpaskow
  • 357
nie mam anemii ze względu na dietę


@kwasnydeszcz: No nie, masz ją na pewno ze względu na aktywność Jowisza xd

Lekarz podał ci najbardziej prawdopodobną przyczynę. Nie znaczy to, że nie da się dostarczać organizmowi, czego trzeba, na diecie wegetariańskiej, ale widocznie ty tego nie robisz. A ty focha strzelasz, że lekarz stwierdził, że ten rak płuc to może być od palenia, ale ty przecież 20 lat palilsz i nigdy raka
Anemia z niejedzenia mięsa to jest bzdura


Kwestia dobrej suplementacji

@zymotic: Kwestią dobrej suplementacji, to Stachurski na słońcu może jechać, jak zacznie żryć mikro i makro w proszku.
Typowe farmazony "łoświeconych" oszołomów - "Nie no to nie jest tak, że ta dieta jest do dupy- tutaj masz listę pigułek, proszków i tabletek DZIĘKI KTÓRYM TA DIETA JEST OKEI I SPRAWDZONA I POLECANA PRZEZ PANIE DOMU.
No prośba, to tak
@kwasnydeszcz będąc wege trzeba się suplementowac lub mieć odpowiednia dietę by mieć wszystkie składniki odżywcze. Łatwiej mieć te składniki odżywcze jedząc mięso i warzywa niż nie jedząc mięsa lub jedząc głównie mieso (keto dieta). Myśle ze lekarz dziwnie się wyraził ale faktem jest ze nieodpowiedzialna dieta powodować może problemy metaboliczne, braki w witaminach i minerałach. Sama dieta wege nie jest zła ale jak robisz się wege i nie sprawdzasz tego co jesz
@kwasnydeszcz: zmień lekarza lol ja osobiście bym to odebrała jako #!$%@? żart, jaki człowiek taka opinia, chociaż może jak zasugerowała tobie zmienienie diety na bardziej mięsną to może warto przemyśleć to
„Ej bez kitu moim zdaniem tacy ludzie co sobie swiadomie anemie robią to powinni byc wykreslaji z darmowej sluzby zdrowia”

@AhoCorasick: służba zdrowia nie istnieje w Polsce od 1999 roku, poza tym trudno nazwać ją darmową, bo ty jako podatnik odprowadzasz obowiązkową składkę na ubezpieczenie zdrowotne. odsyłam do ustawy Ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. pozdrawiam