Wpis z mikrobloga

Hej
Właśnie zauważyłam jak typ zaparkował na miejscu dla dużej rodzinki na parkingu galerii Bronowice i poszedł sobie na siłkę
Był sam rzecz jasna. Gdzie go mozna #!$%@?? Jest za to w ogóle jakiś mandat?
Nie lubię cwaniactwa, a typ jest leniwa bulwa bo chciał stanąć jak najbliżej wejścia.
I nie podróżował autem za mniej niż 250k, więc to nie tak że ten mandat sprawi że będzie #!$%@? gruz.
#krakow #prawo #mandat #policja #strazmiejska
  • 98
@Buczeska:

Miejsca parkingowe dla rodzin z dziećmi nie są zdefiniowane w obowiązujących przepisach prawa o ruchu drogowym. Wyznaczane są wyłącznie z inicjatywy zarządcy danego terenu jako udogodnienie dla rodziców z małymi dziećmi - tłumaczy Marta Drzewiecka, rzecznik gdańskiej Straży Miejskiej. - W prawie o ruchu drogowym nie ma znaku "miejsce dla rodzica z dzieckiem", w związku z tym nie można karać osób, które zajmują miejsca wyznaczone dla rodzin.
  • 50
@b4rney: Mam prawo jazdy. Ale jednak szanuje to że jest to miejsce dla dużej rodziny, bo po to zostało wyznaczone. Więc po jaka cholerę miałabym tam parkować sama, bądź z partnerem, skoro jesteśmy "mała rodzina"
Tylko arogancki burak tam parkuje jak przyjeżdża sam.
Poza tym #!$%@? xD Zapytałam na wykopie czy tam można zaparkować, bo geniuszu - nie wiedziałam. Dowiedziałam się i nigdzie tego zgłaszać nie zamierzam