Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #korposwiat #pracait #pracbaza

20k to sufit dla większości senior developerów? Co ty gościu #!$%@?, zobacz na oferty. Ja i moi znajomi, wszyscy mamy 4 lata stażu, jesteśmy senior devami, pracujemy 4h dziennie a pozostałe 4h CS, a miesięcznie każdy z nas zarabia 30-40k.

O widzisz tą jedną ofertę za 30-40k? TO JEST STANDARD DLA BRANŻY, KAŻDY TYLE MA.

Zero stresu, zero nadgodzin, zero odpowiedzialności, zero nadgodzin. Nie znam żadnego seniora z zarobkami 20k, nie ma takich ofert, przestań trollować nad__człowieku! 25-30k to psie pieniądze, każdy tyle ma, senior nie może mieć mniej niż 30k. A tak w ogóle słyszałem że junior na start ma 16k brutto w wawie!

xDDDDDD
Pobierz nad_czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #korpos...
źródło: oferty
  • 41
@nad__czlowiek: Są oferty za 30k ale jak patrzę w nie to serio to są już górnolotne z konkretnym wymaganiem zarówno stacka jak i doświadczenia. Nie wierzę, że ktoś po kilku latach sobie wskoczy na którąś z tych ofert i dostarczy odpowiednią jakość rozwiązań bo wymogi niektóre oferty mają naprawdę konkretne i nie ma ich tak wielu. Jest około 19 stron ale: nie wszystkie są zdalne, są to oferty zarówno managerskie/tech lead'owe/architektowe
@nad__czlowiek: jak patrzę jakie mi oferty spływają i porównuję do tego co mam teraz to kompletnie nie opłaca mi się ryzykować zmianą firmy, projektu dla parunastu PLN na godzinę więcej.

A jak pomyślę o tym ile bym musiał zakuwać, przypominać sobie teorii, potrenować jakieś live codingi to tym bardziej mi się odechciewa.
@Pasterz30 ja też nie znam żadnego seniora który robiłby za mniej niż 25k ale nie uświadamiaj ich. Ktoś musi brać te projekty za chu*owe stawki.


@atraac: tak tak nie znasz, 200-220 ofert gdzie górne widły dla seniora to 22 000 - 24 000 (czyli większość dostanie środek lub dół czyli 20k, nieliczni górne widły) stanowią większość ofert xD Żyjesz w bańce. Zaledwie 25% ofert to oferty ponad 25k
@nad__czlowiek: Są oferty za 30k ale jak patrzę w nie to serio to są już górnolotne z konkretnym wymaganiem zarówno stacka jak i doświadczenia. Nie wierzę, że ktoś po kilku latach sobie wskoczy na którąś z tych ofert i dostarczy odpowiednią jakość rozwiązań bo wymogi niektóre oferty mają naprawdę konkretne i nie ma ich tak wielu. Jest około 19 stron ale: nie wszystkie są zdalne, są to oferty zarówno managerskie/tech lead'owe/architektowe
@LazyInitializationException: dobra sprawdziłem jeszcze raz bo coś dziwnie wyszło i jest tak
stawka >30k dla senior DEVa (fullstack, front, back), testera, devOpsa = 6 stron = 100-120 ofert
stawka <24k dla senior DEVa (fullstack, front, back), testera, devOpsa = 14 stron = 260-280 ofert
stawka <30k dla senior DEVa (fullstack, front, back), testera, devOpsa = 19 stron = 360-380 ofert

Co daje jasne staty - 30% to oferty powyżej 30k, 70%
Pobierz nad__czlowiek - @LazyInitializationException: dobra sprawdziłem jeszcze raz bo coś dz...
źródło: dev
@nad__czlowiek: Znaczy wiesz, tak to w zawodzie jest, że jak komuś nie będzie się chciało rozwijać to utrzyma to co ma, dostanie małe podwyżki związane z inflacją/wyrównaniem i fajrant. Z kolei jak ktoś zechce, ma ambicje to może się doszkalać, brać najcięższe zadania, robić po godzinach, wejść na ten poziom eksperta i mieć te 30k (co będzie rosnąć proporcjonalnie z inflacją i ewentualnym rozwojem rynku).

Jak komuś się udało mieć 2-3
Ogólnie inżynieria oprogramowania to temat rzeka ale po prostu jak ktoś myśli, że każdy może to wziąć na klatę i zarabiać 30k po kilku latach to ma bardzo nierealne oczekiwania.


@AnonimoweLwiatko: dokładnie no i to próbuje uświadomić wykopkom. Większość nigdy nie będzie w stanie tego zrobić, bo są po prostu średniakami, większość dobije do tych 20-22k i koniec. Tak jak mówisz, wyrównanie do inflacji, utrzymanie itd. Podczas gdy takie 20k to
goście co cały dzień siedzą przed komputerem, nie mają raczej normalnych zainteresowań poza światem IT, relacji z ludźmi czy kobietami.


@nad__czlowiek: Nie no bez przesady. Wystarczy, że odbębnili swoje, mają X lat doświadczenia komercyjnego, siedzą długo w projekcie to mogą mieć te stanowiska leadowe i zarabiać dużo kasy. Nie muszą mieć problemu z zainteresowaniami poza IT, relacjami z ludźmi czy kobietami (większość ma normalne rodziny i hobby poza pracą). Po prostu
@exori_vis: łatwo powiedzieć, jak kazda firma ci robi zakaz konkurencji w umowie B2B xD


@nad__czlowiek: w ogóle nie wiem jakie ty miałeś zakazy konkurencji w umowach, ale najczęściej dotyczą one działalności konkurencyjnej, czyli jak pracujesz dla klienta z branży medycznej, to lepiej, żeby twój drugi klient nie był z takiej samej branży. w większości przypadków nie widzę problemu?
dla topki 10-20% tylko dla wybitnych - pasjonatów, nerdów, autystów, aspergerowców z wysokim IQ, goście co cały dzień siedzą przed komputerem, nie mają raczej normalnych zainteresowań poza światem IT, relacji z ludźmi czy kobietami.


@nad__czlowiek: Jestem pasjonatem, nie jestem nerdem, autystą, do mensy też nie należę, nie siedzę przed kompem cały dzień, mam rodzinę (żona, dziecko), mam inne zainteresowania (muzyka, lotnictwo, trochę ogrodnictwo), utrzymuję relacje z innymi ludźmi (znajomi). Lead IT
A wykopki się kłóciły, że zwykły senior dev ma lekko 30k xD


@nad__czlowiek: Niektórzy mają, z reguły w polskich oddziałach amerykańskich firm, gdzie dodatkowo dostajesz akcje (Google, Snowflake, Box, Netflix itp.)