Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #korposwiat #pracait #pracbaza

20k to sufit dla większości senior developerów? Co ty gościu #!$%@?, zobacz na oferty. Ja i moi znajomi, wszyscy mamy 4 lata stażu, jesteśmy senior devami, pracujemy 4h dziennie a pozostałe 4h CS, a miesięcznie każdy z nas zarabia 30-40k.

O widzisz tą jedną ofertę za 30-40k? TO JEST STANDARD DLA BRANŻY, KAŻDY TYLE MA.

Zero stresu, zero nadgodzin, zero odpowiedzialności, zero nadgodzin. Nie znam żadnego seniora z zarobkami 20k, nie ma takich ofert, przestań trollować nad__człowieku! 25-30k to psie pieniądze, każdy tyle ma, senior nie może mieć mniej niż 30k. A tak w ogóle słyszałem że junior na start ma 16k brutto w wawie!

xDDDDDD
nad_czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #korpos...

źródło: oferty

Pobierz
  • 41
@fff112: ciężko takie coś ustrzelić byś miał takie luzy w Sprincie by drugi projekt cisnąć - musiałbyś w #!$%@? walić mocno na Scrum Pokerze, a inni też przecież estymuja i od razu by Cię „zchallengowali” że za wysokie wyceny robisz
@LazyInitializationException: niby jak ty to liczysz? Jedna strona 20 wyników, zaznaczyłem stawkę 30k+, seniora w kategoriach fullstack, frontend, backend - są 4 strony więc 60-80 ofert

Senior w stawce 16-24k fullstack, frontend, backend 11 stron co daje 200-220 wyników

Co oznacza tyle, że seniorów 75% robi za ok 20-22k (mało kto dostaje górne widełki), a zaledwie 25% ma ponad 30k. A to tylko jeden portal

Więc jak zwykle miałem rację, że
@LazyInitializationException: Co i tak nie zmienia że trzeba robić w #!$%@?. Powinno się moim zdaniem być profesjonalistą i mówić ze robi się dla dwóch klientów jednocześnie. Inaczej zawsze prędzej czy później powstaną zgrzyty bo większość firm myśli ze ma Cię na wyłączność. W Scrumie wtedy już nie będzie założenia ze będziesz robić na cały etat.
teraz te lepiej płatne posady nazywają "lead", "#!$%@?" czy "staff"


@n0c0Mpr3h3nD: no ale lead = #!$%@?, stres, obowiązki, masa calli, mało kodowania, trzeba dowozić i odpowiadać za zespół, tłumaczyć się klientowi.

A wykopki się kłóciły, że zwykły senior dev ma lekko 30k xD. Taki co tylko chodzi na daily, planning, grooming i retro, a reszte dnia koduje ficzery

Oczywiście że lead ma 30k+ ale lead musi mieć z 10 lat doświadczenia
łatwo powiedzieć, jak kazda firma ci robi zakaz konkurencji w umowie B2B xD


@nad__czlowiek: Z tym zakazem konkurencji to ciężki temat. Zobacz chociażby tutaj https://rautszko-legal.com/strefa-wiedzy/zakaz-konkurencji-programisty-w-umowie-b2b-a-wlasny-biznes/

A wykopki się kłóciły, że zwykły senior dev ma lekko 30k xD. Taki co tylko chodzi na daily, planning, grooming i retro, a reszte dnia koduje ficzery


Oczywiście że lead ma 30k+ ale lead musi mieć z 10 lat doświadczenia i brać odpowiedzialność za całe teamy,