Wpis z mikrobloga

Naprawdę istnieją ludzie, którzy otrzymując klucze do domu/mieszkania od developera nie zamawiają odbioru technicznego i audytu? Wczoraj usłyszałem historię znajomych wujostwa i ręce mi opadły, toż to proszenie się o kłopoty. Płacisz te 7-8 stów ale masz święty spokój, bo wiesz, z czym cię zostawił developer, czy z mieszkaniem, czy z bombą o opóźnionym zapłonie i np za miesiąc pojawi się na suficie pierwsza pleśń.
#mieszkanie #nieruchomosci
  • 25
@pojaszek: tak, ale zwykły laik nie zauważy wielu rzeczy, które fachowcowi na audycie od razu rzucą się w oczy, to też jest igranie z ogniem, żeby samemu chodzić kąt po kącie i wszystko sprawdzać, licząc, że developer nie poleci w kulki
@ziomus13

@Ryneczek: Tak, a do auta za 30 k wysyłają ludzi do sporządzenia raportu za 700zł xD Robią tak po 5 razy zostawiając u typów po 3k golda.


Zależy jak bardzo ktoś jest zainteresowany autem
U mnie co prawda były inne ceny, tzn auto za około ~50k, wziąłem gościa (rzeczoznawcę?) który pomaga weryfikować auto przed zakupem, zapłaciłem mu 300-400 zł, spędziliśmy 1h30m-2h z autem. Tylko to było na takim etapie, że
@MamByleJakiNick: W zasadzie przy każdym aucie używanym można coś znaleźć, jak ktoś szuka ideału, to potrafi po 5, 6 aut przyprowadzić na sprawdzanie. Zazwyczaj jest tak, że przyprowadza za każdym razem coraz gorszego trupa xDDD
@assninja: Tak, są też ludzie, którzy wynajmują własnego kierownika budowy i ktoś taki regularnie pojawia się na placu i dogląda co i jak, ale to już jest inny temat, często taka osoba wywołuje kwasy na budowie, potem nosem kręci developer itp
jak jest porządny audyt to nawet po zakończeniu prac wyjdzie, czy przypadkiem ktoś nie oszukał na grubości ściany międzylokalowej
  • 0
@Ryneczek ja do swojego mieszkania zamówiłem typa i w sumie to niewiele pomogło. Szczerze mówiąc przy takim odbiorze też niewiele jesteś w stanie sprawdzić. Zrobisz jakieś pomiary i tyle. Pleśń jak wyjdzie to po czasie a i tak przecież jest rękojmia/gwarancja
via Wykop
  • 0
@KromkaMistrz: @Niedogonisz Dla mnie tak samo niepojęte jest jak można dziadować i do mieszkania za grubo ponad 500k nie zamontować nawet prostego pojedynczego splita za 2-3k, ale jednak jest dużo takich ludzi. Widocznie branie kredytu pod absolutny korek jest zjawiskiem częstszym niż może się wydawać.
  • 0
@Ryneczek: to zarzuce jeszcze #coolstory XD

jak rodzice kupili dom ~20 lat temu to potem majstry wykańczały, okno w kuchni, i pan kafelkarz zrobił coś takiego jak narysowałem.

Czerwone to kafelki, czarne to okno xD tak, wystawały na obrys XD
Pobierz assninja - @Ryneczek: to zarzuce jeszcze #coolstory XD

jak rodzice kupili dom ~20 la...
źródło: Image-Layer
@KromkaMistrz: Możesz bez pośrednika? A znajdziesz mieszkanie które nie ma pośrednika? szukam od stycznia i 95% to pośrednik 3-5% prowizji. Dodatkowo przy kredycie często masz odrazu zapłacić np 20k ubezpieczenia z góry itd.