Wpis z mikrobloga

Naprawdę istnieją ludzie, którzy otrzymując klucze do domu/mieszkania od developera nie zamawiają odbioru technicznego i audytu? Wczoraj usłyszałem historię znajomych wujostwa i ręce mi opadły, toż to proszenie się o kłopoty. Płacisz te 7-8 stów ale masz święty spokój, bo wiesz, z czym cię zostawił developer, czy z mieszkaniem, czy z bombą o opóźnionym zapłonie i np za miesiąc pojawi się na suficie pierwsza pleśń.
#mieszkanie #nieruchomosci
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryneczek: tak, np. mój stary. Logika z serii: "a co ci taki znajdzie? Przecież widać wszystko. Wstyd przyprowadzać kogoś do sprawdzania ze sobą, jak to będzie wyglądać".
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Bo oni te 700k mają w kredycie. Przy 700k i 100k wkładu musisz mieć jeszcze dodatkowo od 20 do 50k na opłaty dodatkowe. Dolicz do tego remont/wykończenie za 200k i okazuje się że z tego wkładu 100k brakuje im dosłownie nawet na kredyt.
  • Odpowiedz
@Ryneczek: działam na rynku nieruchomości i dużo osób nie bierze ludzi od odbioru.

Deweloper naprawia czesto tak by bylo zgodne z normą i jak masz krzywo sciany to naprawi tak by o 1 mm spełnić normę. Dlatego duzo usterek ludzi naprawia przez wlasne ekipy remontowe.
  • Odpowiedz
  • 3
@pojaszek: tak, ale zwykły laik nie zauważy wielu rzeczy, które fachowcowi na audycie od razu rzucą się w oczy, to też jest igranie z ogniem, żeby samemu chodzić kąt po kącie i wszystko sprawdzać, licząc, że developer nie poleci w kulki
  • Odpowiedz
@Ryneczek jak Kupujesz na wynajem to często masz wywalone, dodatkowo lepiej aby ekipa naprawiła nierówne katy czy krzywy jastrych bo czekanie 1.5m na dewelopera to obsuwa w wynajmie
  • Odpowiedz
@ziomus13

@Ryneczek: Tak, a do auta za 30 k wysyłają ludzi do sporządzenia raportu za 700zł xD Robią tak po 5 razy zostawiając u typów po 3k golda.


Zależy jak bardzo ktoś jest zainteresowany autem
U mnie co prawda były inne ceny, tzn auto za około ~50k, wziąłem gościa (rzeczoznawcę?) który pomaga weryfikować auto przed zakupem, zapłaciłem mu 300-400 zł, spędziliśmy 1h30m-2h z autem. Tylko to było na takim
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick: W zasadzie przy każdym aucie używanym można coś znaleźć, jak ktoś szuka ideału, to potrafi po 5, 6 aut przyprowadzić na sprawdzanie. Zazwyczaj jest tak, że przyprowadza za każdym razem coraz gorszego trupa xDDD
  • Odpowiedz
  • 3
@assninja: Tak, są też ludzie, którzy wynajmują własnego kierownika budowy i ktoś taki regularnie pojawia się na placu i dogląda co i jak, ale to już jest inny temat, często taka osoba wywołuje kwasy na budowie, potem nosem kręci developer itp
jak jest porządny audyt to nawet po zakończeniu prac wyjdzie, czy przypadkiem ktoś nie oszukał na grubości ściany międzylokalowej
  • Odpowiedz
@Ryneczek ja do swojego mieszkania zamówiłem typa i w sumie to niewiele pomogło. Szczerze mówiąc przy takim odbiorze też niewiele jesteś w stanie sprawdzić. Zrobisz jakieś pomiary i tyle. Pleśń jak wyjdzie to po czasie a i tak przecież jest rękojmia/gwarancja
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: @Niedogonisz Dla mnie tak samo niepojęte jest jak można dziadować i do mieszkania za grubo ponad 500k nie zamontować nawet prostego pojedynczego splita za 2-3k, ale jednak jest dużo takich ludzi. Widocznie branie kredytu pod absolutny korek jest zjawiskiem częstszym niż może się wydawać.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: Możesz bez pośrednika? A znajdziesz mieszkanie które nie ma pośrednika? szukam od stycznia i 95% to pośrednik 3-5% prowizji. Dodatkowo przy kredycie często masz odrazu zapłacić np 20k ubezpieczenia z góry itd.
  • Odpowiedz