Wpis z mikrobloga

Ktoś wie, czy poprawiły się terminy oczekiwania na decyzje w pko i velo? Alior dwa miesiące kisił mój wniosek po to żeby go teraz odrzucić. W drugim tygodniu października kończy mi się umowa rezerwacyjna u dewelopera + dostałem na „gębę” zapewnienie pracownika dewelopera, że dadzą mi jeszcze ewentualnie miesiąc czasu, czyli mniej więcej do połowy listopada na ogarnięcie kredytu. Wniosek do pko poszedł w piątek i chce zacząć załatwiać w velo. Myślicie, żeby iść do dewelopera prosić o jakiś aneks do umowy przedłużający termin zapłaty za mieszkanie? Jeśli tak, to o ile? Do końca listopada powinni się wyrobić?
#kredyt2procent #bezpiecznykredyt
  • 13
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: 6 października kończy mi się umowa. PKO BP i Alior kiszą wniosek xD
pośrednicy na początku sierpnia. Dodatkowe dokumenty dla aliora 21 sierpnia i od tamtej pory cisza
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: z velo złożyliśmy najpóźniej (z poza tej klasycznej trójki) i po 2 tygodniach od złożenia wniosku praktycznie potwierdzili, że po dostarczeniu operatu szacunkowego decyzja powinna już zostać wydana
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: Wielka trójka (Pekao, PKO, Alior) zapchane - nie liczyłbym na cuda, od złożenia papierów 3 miesiące to miniumum. W Toruniu w banku Nicolaus Bank (bank spółdzielczy) już kilka osób sie wypowiadało, że mieli cała sprawe załatwiona w tydzień od złożenia wniosku.
  • Odpowiedz
  • 0
@anakhin podbijam pytanie @korin_
Velo ma lepsze warunki niż pekao? Można brać bez wkładu?
Ja czekam na odpowiedź od pekao, ale złożyłbym jeszcze w Velo dla własnego spokoju
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: ja w PKO czekam już ponad 2 miesiące. Mimo dostarczenia wszystkich dokumentów i mojej zdolności kredytowej nic się tam nie rusza. Najgorsze jest to że nie da się nawet przewidzieć ile jeszcze może to potrwać, a terminy gonią
  • Odpowiedz
@Ciuralla1: dlaczego Alior odrzucił? Jaki powód? Sam czekam na aliora na bk2 i na ryczałcie. Kredyt mały bo 200k/25lat zarobki ok 10k , ale kto ich tam wie. Pekao milczy 2 miesiąc
  • Odpowiedz