Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W poprzednim roku do mojego zespołu dołączyły 2 różowe paski. Obecnie obie są w ciąży i siedzą na L4, przy czym pierwsza poszła na zwolnienie w drugim miesiącu, a druga w trzecim xD W związku z tym, że brakuje nam ludzi w zespole, doprosiliśmy się w końcu o dwie nowe osoby na zastępstwo. Prowadzimy obecnie rekrutację i jako osoba, która ma w sumie decydujący głos w kwestiach kwalifikacji technicznych, to prędzej sam się zwolnię, niż pozwolę, żeby jakakolwiek kobieta została zatrudniona na wolne stanowiska.
#gorzkiezale #pracbaza #pracait #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 108
  • Odpowiedz
@kuncfot

@7uras: i rozumiem to w pełni. Nie była zdolna do pracy więc poszła na L4.


>I co dostała za to złoty medal od pracodawcy? Moja różowa szła po 3 miesiącach na zwolnienie i płacili jej na zwolnieniu więcej niż regularna pensja xD


@Czyjatoja: dostała. Dopuszczasz w ogóle myśl, że ktoś lubi swoją pracę? Woli siedzieć z ludźmi niż gnić na kanapie?


Smutne musicie mieć życie jeżeli składa się tylko
  • Odpowiedz
@Ogau: uwazasz że to jest normalne? Kobieta w 9 miesiącu nie jest tak sprawna żeby normalnie pracować, a 3 tygodniowe dziecko powinno raczej być z matką. To co mają w USA to patologia.
  • Odpowiedz
Ale tak, łażenie na L4 w drugim miesiącu to rak.


@markhausen: a nie dotyczy to głównie jakichś gó.no prac za pensję w okolicach minimalnej i z atmosferą jak na cmentarzu albo targu niewolników? Pytam, bo moja żona obie ciąże przechodziła praktycznie do końca i większość jej znajomych także. Jedyny przypadek jaki znamy, kiedy kumpela poszła szybko na L4 to była ciąża zagrożona i ona faktycznie leżała kolejne 7 miesięcy w łóżku
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @NieBendePrasowac no fajnie napisałeś, ale zupełnie nie rozumiesz problemu. Jak ktoś bierze L4 na gardło albo plecy, to nie znika z projektu na prawie dwa lata i nie trzeba wprowadzać nowej osoby na jego miejsce. I jak wróci z L4 to nie potrzebuje miesiąca na ponowne ogarnięcie się w robocie.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): @Tyrande:

@mirko_anonim: jeden z wielu argumentów dlaczego nigdy nie zajdę w ciąże. To za każdym razem kobieta będzie ta zła, bo nie chce pracować z wielkim bębnem.

Nie będę sie poświęcać żeby organizm był rozpierdzielany cały czas ale w tym czasie trzeba normalnie pracować bez zająknięcia bo inaczej jesteś rozszczeniowa i nadużywasz system ¯\(ツ)/¯


@Tyrande: @Tyrande

I komu ty na złość zrobisz? myślisz że kogoś
  • Odpowiedz
@CudMalina: nie, nie uważam, że to normalne, ale 9 miesięcy L4 też nie jest normalne. Po prostu podzieliłem się drugą skrajnością
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: No rzeczywiście fajnie jest siedzieć w robocie, kiedy co chwilę pęcherz ciśnie, mdli, dosłownie zasypiasz na stojąco, drażnią cię zapachy, pocisz się jak świnia i męczy cię choćby wstanie z fotela z tym brzuchem, masz bóle pleców, bóle brzucha bo gdzieś ten dzieciak musi się zmieścić, więc ugniata narządy, które muszą znaleźć nowe miejsce... mogę wymieniać dalej. I większość tych atrakcji jest już na początku ciąży. Gdyby faceci zachodzili w
  • Odpowiedz
@Ogau: Rozumiem. Niestety często na początku ciąży są takie dolegliwości, których po prostu obcy nie widzą. Mdłości, wymioty, ogromna senność, problemy ze skupieniem/myśleniem. Często to bardzo utrudnia prace, stąd kobiety idą na zwolnienia. Drugi semestr jest już łatwiejszy, ale potem brzuch rośnie i pojawiają się problemy z chodzeniem, bóle pleców, hemoroidy itd.
  • Odpowiedz
@kuncfot: Moja babcia aż do rozwiazania jeździła codziennie kawal drogi pracowac do przetworni, taki to byl socjalistyczny ten PRL ( ͡° ͜ʖ ͡°). Obecnie wszsytkie dziewczyny, które znam przechodziły na zwolnienie natychmiast po wizycie u lekarza.
  • Odpowiedz
@markhausen: jak to jest, że najwięcej plusów dostają wpisy ludzi, którzy wypowiadają się na temat ciąży, której nigdy sami nie doświadczyli.
Prawo jest takie, że można przejść na L4 nawet i w pierwszym miesiącu i to nie jest zwykłe widzimisię, tylko różnie ciąża przebiega. W przypadku mojej żony w 3 mscu pojawiły się biegunki, wymioty i złe samopoczucie. Powiedz mi, jaki pożytek byłby z pracownika, który większość czasu spędza w toalecie
  • Odpowiedz
ew. Zatrudniaj takie co już mają dzieci albo są w takim wieku że raczej temat ciąży się nie pojawi ¯(ツ)


@markhausen: zatrudni starszą to będzie musiał płacić więcej za doświadczenie, zatrudni młodą za psie pieniądze to zaraz zajdzie w ciążę i takie życie uciśnionego przedsiębiorcy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Wykopki, kiedy kredyt BeKa2%, albo inny exploit typu helicopter money: "Pewnie, że brać, korzystać, po same kule wjeżdżać!".

Wykopki, kiedy kobieta pójdzie w trzecim miesiącu na zwolnienie za 100% siana: Nieeeeee! Reeeeeeee! Kwiiiiiii!

Za każdym rąbanym razem.
  • Odpowiedz
@Kalesonietti: Ciąża to nie choroba i spokojnie można pracować podczas ciąży. Wiadomo, że nie nosząc ciężary, ale praca biurowa idalnie się nadaje.
  • Odpowiedz