Wpis z mikrobloga

@Loszczyk jeżdżę siebie na weekendy w okolice Como i nie zdziwiłbym się z faktu że mają ich dość.

piątek sobota niedziela to sami obcokrajowcy w miejscowościach turystycznych, jeden wielki chaos.
  • 2
@K-S-: Poki co zjadłem tu #!$%@? arancini, #!$%@? pizze na kawałki (mimo spoko ocen) i zajebistą pizze neapolitańską.

Więc póki co uważam, że gorzej niż w reszcie Włoch. Nie wiem skąd się wzięła ta opinia kulinarnej stolicy xD

Aha, i ciężko mi było znaleźć miejsce by coś zjeść w spokoju z powodu smrodu. Cała pizze wziąłem poprostu do hotelu bo tu nie śmierdzi i nie ma syfu xD
@erni13: Syf nie bierze się znikąd - Neapolitańczycy zachowują się jak połączenie cyganów z Lunika IX z rzymianami. Drą mordy i są nieprzyjemni, widzą turystę to euro w oczach mają i chcą jak najwięcej skroić. Mam #!$%@? traumę po pobycie tam. Obdrapana każda fasada budynku, dzieci w Quartieri Spagnioli wyglądające jakby ocalały z gruzów po bombardowaniu Aleppo. Szok. Całe to wybrzeże Amalfitańskie też pełna komercha, Positano, Capri, Procida, Sorrento, #!$%@? Pompeje.
@Lohengrin: Z jednej strony mafia, która po prostu nie wozi tych śmieci a ściąga pieniądze, a z drugiej jedziesz ichniejszą "autostradą" i widzisz jak typ wyrzuca śmieci w czasie jazdy. Każdy zdjazd #!$%@? śmieciami. Wszystko zależy od regionu, bo są miejsca gdzie to działa ale nawet na przedmieściach jak chcesz gdzieś się przejść pospacerować to jest ohydnie. Więc zwalanie wszystkiego na mafie to gruba przesada
@koters @erni13

Panowie ja byłem prawie świadkiem wypadku gdy na Sycylii robiłem zdjęcie kupy śmieci wychodzącej na ulicę. Gość co chciał ją wyminąć wjechał na czołówkę innemu typowi XDD.

Mam swoją teorię na temat ciepłych krajów. Im bliżej równika czy strefy śródziemnomorskiej tym więcej śmieci dookoła.
slabyslabek - @koters  @erni13

Panowie ja byłem prawie świadkiem wypadku gdy na Sycy...

źródło: temp_file6985104878777597240

Pobierz
  • 5
@forfame: Ba, poza gruzami na polskich blachach widziałem nawet skuter od glovo xD

Jest tak jak mówisz, ale najbardziej rozwalają mnie turyści którzy chillują na ławeczkach i robią zdjęcia dzieciom które mają śmieci po kostki a przed sekunda latał tam szczur

Jakaś zbiorowa psychoza, zastanawiałem się czy tylko ja nie umiem bawić się w śmieciach i smrodzie czy jak.

@K-S- Serio nic nie stracisz. Pyszne jedzenie zjesz też w innych częściach
erni13 - @forfame: Ba, poza gruzami na polskich blachach widziałem nawet skuter od gl...

źródło: 83AA9F46-1E9E-48C3-90C1-BCDD23AD08FC

Pobierz
@koters: jedyne miejsce gdzie nie ma syfu i jest elegancko. Przynajmniej na tej turystycznej części, takiej wysepce. Po pobycie w Katanii to było jak zdjęcie z krzyża.

Ogólnie ta cała Sycylia to jeden wielki bałagan i śmieci, jak Włochy to tylko północne, taka prawda
  • 1
@suzisa: Właśnie ruszam do Salerno, jak możesz to podaj jakieś Highlighty bo w sumie myślałem, że to będzie tylko bazą wypadowa do Positano ale teraz się nad nim zastanawiam xD