Wpis z mikrobloga

Gnać na złamanie karku i kupić w przyszłym roku byle co póki jest, czy poczekać na osiągnięcie godziwych zarobków ale zablokować sobie wzięcie kredytu na 2 lata? Obecnie jestem studentem na zleceniu brutto=netto zarabiam 5k. Za równo rok kończę 26 lat i będę musiał wybrać nową formę umowy i pracodawcę. W moim zawodzie #pracait (ale nie programista) z moim ekspem mogę liczyć na 6-6,5k netto na UOP za rok. Alternatywnie mogę wybrać B2B, na początek dostanę pewnie z 7k po opłaceniu zusu i podatku. Zablokuje mi to wzięcie hipoteki na rok do 2 bo tyle banki wymagają stażu prowadzenia działalności. W momencie jak nabiję staż to zarobki będę miał w okolicach 11-12k na rękę po opłatach. Ale boję się, że za 2-3 lata mieszkania w Gdańsku podrożeją o jakieś 50-70% jak w ostatnie 3 lata i mimo znacznie większej kasy będzie mnie stać na jeszcze gorsze mieszkania niż w przyszłym roku. Co robić, jak żyć? Doradźcie coś plis bo nie wiem jak kierować swoim życiem.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #pracbaza #pracait #pytanie #zalesie #gorzkiezale #gdansk #trojmiasto #gdynia #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 29
@bzyku95: nie wiem czy ma spółki. W obecnej formie czeka mnie zlecenie powyżej 26 lat (nieopłacalne) albo B2B (opóźnia moment wzięcia kredytu przez wymogi formalne). Za rok MUSZĘ zmienić firmę jak chce UOP i kupić cokolwiek na już, albo mogę iść w B2B zarabiać potencjalnie znacznie więcej, ale co z tego jak w ciągu 3 lat ceny nieruchów mogą się podwoić i wtedy będę miał jeszcze bardziej niewystarczającą zdolność :( nie
@Stulejman_Beznadziejny: nie mogę nic Ci doradzić bo to Twoja decyzja, i tylko do siebie będziesz mógł mieć pretensje

Ale jak masz sprawdzać codziennie ceny i pluć sobie w brodę że nie wziąłeś, no to wybór jest prosty

A z drugiej strony jak podejmujesz decyzję że nie kupujesz, to najlepiej nie sprawdzaj cen dopóki temat nie wróci bo zwariujesz

Ale ostatnio coraz więcej osób myśli że spaść nie może i kierunek jest
Ten post idealnie pokazuje patologie obecnego rynku nieruchomości. No ale słuchajmy więcej deweloperów i róbmy im dobrze, co może pójść nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)