Wpis z mikrobloga

#csiwykop #pomocy
Mirki, może ktoś będzie w stanie pomóc , coś podpowiedzieć.

Mój dziadek 92lvl jakby nie patrzeć u schyłku swego życia ma jedno marzenie .
Przed śmiercią, chciałby odnaleźć swojego kumpla z dzieciństwa , dowiedzieć się czegoś o jego losach.
Historia przedstawia się następująco :
W czasie wojny , ojciec mojego dziadka prowadził gospodarstwo w Czuryłach ( wieś między Olędami a Cielemęcem niedaleko Siedlec w Mazowieckim ) , był masażem .
Przyjeżdżała do niego kobieta z #warszawa po towar do handlu w ogarniętym wojną mieście.
W trakcie jej ryzykownych eskapad ( za taki czyn groziła śmierć ) zostawiała w gospodarstwie pod opiekę swojego syna.
Krzysztof Dut(d)kiewicz - dziadek nie jest pewny pisowni nazwiska, miał wtedy około 5 lat. Chłopcy bardzo się ze sobą zżyli , niestety nie dane im było szczęśliwe wspólne dzieciństwo.
Pewnego razu matka Krzysztofa nie zjawiła się na umówione wcześniej spotkanie w gospodarstwie ( najprawdopodobniej potrącona przez rosyjski samochód wojskowy ) a po chłopcu słuch zaginał . Dziadek próbował po wojnie się czegoś dowiedzieć , jednak bez skutku.
Bardzo chciałbym pomóc spełnić marzenie dziadka ( tym bardziej że mamy dzisiaj sporo możliwości ) jednak nie za bardzo wiem od czego zacząć , gdzie szukać . ( jestem w trakcie sprawdzania cmentarzy Warszawskich ) jakby nie było mężczyzna powinien obecnie mieć ponad 80 lat.
Może kojarzy ktoś nazwisko/ historię . Będę wdzięczny za każdą podpowiedź / trop.

Na fotografii mój dziadek z siostrami i poszukiwanym wtedy jeszcze małym chłopcem Krzysztofem Dut(d)kiewiczem
gskczio - #csiwykop #pomocy 
Mirki, może ktoś będzie w stanie pomóc , coś podpowiedzi...

źródło: IMG_20230821_103536

Pobierz
  • 97
@gskczio: Nie wiem czy to coś pomoże, ale na tej stronie możesz sprawdzić rozkład występowania nazwisk w poszczególnych rejonach Polski: http://nlp.actaforte.pl:8080/Nomina/Ndistr
Może warto wrzucić to też na twittera? Tam z pewnością są większe zasięgi i więcej genealogicznych świrów.

EDIT
http://mogily.pl/starachowiceradomska/dudkiewiczkrzysztof_389073
Krzysztof Dudkiewicz ur. 1943, zm. 2014. Jesteś w stanie określić w którym mniej więcej roku mógł się urodzić poszukiwany Krzysztof?
@gskczio: Swego czasu ktoś kiedyś wrzucał na wykop coś takiego (100+ stron internetowych, dzięki którym odnajdziesz swoich przodków). Polecam szczególnie pierwszą stronę z wyszukiwarek, dzięki niej stworzyłem drzewo genealogiczne rodziny sięgające moich prapraprapradziadków ;). Myślę, że jeżeli znasz datę urodzenia (może być sam rok), imię i nazwisko, prawdopodobne miejsce urodzenia (Warszawa), imię matki? To nie powinno być to takie trudne. Powodzenia i daj znać, jak coś uda się znaleźć.
@gskczio @Deathblow niekoniecznie, w papierach mogło być jedno a w rzeczywistości mógłbyć starszy niż papiery (znam takie przypadki, kraj był ogarnięty wojna i ciężko było o dokładną datę urodzin - tym bardziej jak pisałeś matka zniknęła)
sam miałem dziadków w wiosce obok - lecz niestety już odeszli lata temu, więc nie mogę podpytać - a miej więcej wiek ten sam co Twój dziadek. Najbliższa parafia to chyba w Zbuczynie ale nie wiem