Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dzień dobry Mirki i Mirabelki.
Jest 5:18, nie mogę spać, wiec stwierdziłam, że do Was napiszę.
Mój chłopak miał wczoraj okrągłe 27 urodziny. Powiedział, że nic nie chce, bo wszystko ma, a tak w ogóle nie lubi obchodzić urodzin. No ale stwierdziłam, No nie można tak, to są przecież urodziny i postanowiłam kupić dla niego stoliczek na komputer do salonu, o którym mówił już od jakiegoś czasu. Urodziny spędziliśmy na mieście w 2. Prezent został w domu, bo był za wielki. Po powrocie wręczyłam wielkie pudło. Byłam pewna, że mu się spodoba, podekscytowana patrzyłam jak otwiera paczkę…. Chłopak patrzy na mnie z kwaśna miną i dodaje: sobie to kupiłaś? Nie powiedział nawet dziękuję, czy cokolwiek więcej. Chyba spodziewał się czegoś droższego. Raczej oddam ten stolik do sklepu.
Niedawno zmarła bliska mi osoba, niebieski był wtedy na piwie z kolegami. Napisałam co się stało, a później zadzwoniłam do niego, bo potrzebowałam z kimś zamienić słowo (chciałam zająć czymś innym myśli). Nie chciałam niewiadomo czego, 5min rozmowy „co tam u niego”. Wiadomość odczytał, odrzucił moje połączenie i napisał: coś pilnego, bo siedzę na środku i nie chce mi sie wychodzić xD.
Chyba czas pomyśleć czy dalej chcę byc w takim związku.
Chciałam sie tylko wyżalić. Wstyd mi to opowiadać jakiekolwiek bliskiej mi osobie.
Możecie mnie zjechać, bo jestem różowy, w końcu jesteśmy na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Mój chłopak też tu jest.
#zalesie #zwiazki




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Notatka moderatora: Chłop ci mówi, że niczego nie chce, ty mu i tak kupujesz, a czyja wina? Oczywiście, że faceta XD
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 212
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koniozwalacz: Najbardziej ironiczny jest w tym wszystkim fakt, że kobiety gadają dużo o komunikacji, że trzeba gadać i tak dalej a jeśli chodzi o dobrą komunikację to są w tym generalizując fatalne.

Uważam że to wynika z tego, że wiele kobiet nie wierzy w to co mówi i dlatego myśli, że otoczenie ma tak samo. Że nie znaczy tak, a tak znaczy nie.
  • Odpowiedz
Normalny człowiek i dojrzały emocjonalnie, by podziękował mimo wszystko. Uszanował to, że partnerka czułaby się źle z tym, gdyby nic nie przygotował na urodziny. Twoje zdanie nie jest najważniejsze.


Dojrzały emocjonalnie człowiek nie robi kwaśnej miny i fochów o takie pierdoły, że partnerka kupiła mu prezent pomimo, że nie chciał. Bo widzi drugą perspektywę.


@mudmen: Hola hola nie tak prędko. Dlaczego empatia ma działać wyłącznie w jedną stronę? Zobacz jakiego
  • Odpowiedz
@janciopan: ani trochę nie zgadzam się z twoimi poprzednimi komentarzami, ale to jest akurat prawda - komunikacja z kobietami to czasami bardzo trudna sztuka, myślą jedno, mówią drugie, robią trzecie. choć na pewno zależy też na jaki egzemplarz się trafi
  • Odpowiedz
no ty za to błyszczysz w #!$%@? ty diamencie intelektualny xD


@koniozwalacz: No tak, bo będę grzecznie paczył jak jakiś toksyczny gnojek mnie wyzywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiedź musi być na tym samym poziomie co atak, inaczej taka uposledzona osoba nic nie zrozumie ¯\(ツ)/¯

To się nazywa adaptacja i jest to charakterystyczne tylko dla inteligentnych osób. Nie zrozumiesz ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
Chyba czas pomyśleć czy dalej chcę byc w takim związku.


@mirko_anonim: Tu nie ma co myslec. Jeśli źle się czujesz w związku a partner Cię nie docenia to czemu z nim jesteś i marnujesz sobie czas? Życie masz tylko jedno. Możliwe ze to nie pierwszy raz kiedy zachował sie tak wobec Ciebie a Ty nadal w tym tkwisz dla wygody.

Troche go rozumiem w kwestii prezentów na urodzin - jeśli
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Nie spodziewałam się takie odzewu, post napisałam w emocjach i chyba troszkę należy sprostować.
Na początku bardzo dziękuję za każdą odpowiedź: stulejarzom za poprawienie humoru, a za merytoryczne odpowiedzi: dobrze poznać inny punkt widzenia.
Raz niebieskiemu nic nie kupiłam i było mu smutno, więc argument: po co babo kupujesz, jest niesłuszny. Niebieski przeprosił za obydwie akcje. Powiedział, że dziwnie zareagował, bo spodziewał się czegoś innego i nie umie przyjmować prezentów(to drugie to akurat 100%prawda). To generalnie dobry chłop, ale czasami mu jakieś styki nie łączą i jak się ogarnie to już jest ok, czasami wymaga to duuuużo rozmów (dla dwóch stron, bo pamiętajcie, że zawsze są dwie strony medalu).
Myślałam, że sobie napisze, żeby mi przeszło, ale daliście mi dużo więcej.
Naprawdę dzięki wykop.
Ps. oczywiście 27 urodziny nie są okrągłe, to był taki gorzki
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jak Ci chłop mówi, że nic mu nie trzeba to nie kupujesz mu na siłe czegoś co ma być uzyteczne. Jak już masz parcie, to robisz jakiś nostalgiczny czy tam osobisty i zarazem symboliczny gift i tyle.

A co do pretensji ze nie odebrałw trudnej chwili? A skąd miał sie domyslić po zwykłej wiadomości "co tam u ciebie" ? XD
Nastepnym razem lepiej komunikuj swoje potrzeby a zarazem też
  • Odpowiedz