Wpis z mikrobloga

Stało się, po 6 latach na wykopie pierwszy raz ktoś mnie oszukał ()

Tl;dr

Umówiłem sie z mireczkiem @majestatyczny_grubas na szybką akcję, otrzymał kasę i zniknął na zawsze. Nie odpisuje też na smsy.

Rozmowa -----> https://imgur.com/a/61oiilT

Zgadza się, głupie było zaufać komuś kto ma konto na wykopie miesiąc, ale tyle razy tutaj z kimś robiłem wymiany czy wysyłki, ze zgubiło mnie to całkowicie. Piszę tego posta bo chciałem zapytać jakie macie doświadczeniem z zgłaszaniem oszustwa internetowego na mały koszt? (170zł). Policja raczej nie weźmie tego na poważnie domyślam się, ale i tak zamierzam pójść dla zasady. Nienawidzę oszustów ,a sumienie chce mieć czyste. Co przygotować na komendzie i jak do tego podejść? Mam tylko jego numer telefonu (może nie jego ale tam gdzie przelałem BLIKA). Druga sprawa to warto w ogóle do banku coś zgłaszać? Bo stawiam, że odzyskanie blika to szansę rzędu 0,0001%

Z góry dziękuję za rady ()

#oszukujo #oszustwo #scam #pytanie #policja #steam
  • 74
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson:
1. Idziesz do banku i mówisz że przelałeś BLIKa na zły numer telefonu
2. Bank zgłasza się do oszusta prosząc o zwrot niesłusznie otrzymanych pieniędzy

Wtedy opcje są 2:
3a. Oszust ma to w dupie i nie zwraca kasy. Bank do 3 dni podaje Ci dane właściciela rachunku na który zarejestrowany jest numer telefonu do Blika.
3b. Oszust się zesra i zwróci hajs.

Jeżeli 3a to:
4. Z kompletem dokumentów
Nutaharion - @KjatanSveisson: 
1. Idziesz do banku i mówisz że przelałeś BLIKa na zły...

źródło: DSC_2179

Pobierz
  • Odpowiedz
@say-my-name @paczelok @konfalkon @asdfghjkl @kureci_paratko @Krs90 @adhsklusljhagxnki @mohawk @StdPtr @asdfghjkl @StdPtr @Yenn_z-Wyspy7Slonc @JedenRabinPowieTak @mrigi85 @Majku_ @Jarek_P @Cadfael @zibizz1 @Richtig_Piwosz @Semigod @pierogu @krul_europy @xqwzyts @moby22 @Senuyo @alma_ @Nutaharion

O kurde ktoś pamiętał XD
Sorki jak ktoś nie chciał być wołany.

W wielkim skrócie. Poszedłem na policje, gdzie policjant przyjął sprawę bez problemu z dużą powagą i bardzo popierał, że zgłosiłem całą akcję. Po jakiś 2-3 dniach napisał do mnie oszust, że go poniosło
KjatanSveisson - @say-my-name @paczelok @konfalkon @asdfghjkl @kureciparatko @Krs90 @...

źródło: pismo

Pobierz
  • Odpowiedz