Wpis z mikrobloga

Stało się, po 6 latach na wykopie pierwszy raz ktoś mnie oszukał ()

Tl;dr

Umówiłem sie z mireczkiem @majestatyczny_grubas na szybką akcję, otrzymał kasę i zniknął na zawsze. Nie odpisuje też na smsy.

Rozmowa -----> https://imgur.com/a/61oiilT

Zgadza się, głupie było zaufać komuś kto ma konto na wykopie miesiąc, ale tyle razy tutaj z kimś robiłem wymiany czy wysyłki, ze zgubiło mnie to całkowicie. Piszę tego posta bo chciałem zapytać jakie macie doświadczeniem z zgłaszaniem oszustwa internetowego na mały koszt? (170zł). Policja raczej nie weźmie tego na poważnie domyślam się, ale i tak zamierzam pójść dla zasady. Nienawidzę oszustów ,a sumienie chce mieć czyste. Co przygotować na komendzie i jak do tego podejść? Mam tylko jego numer telefonu (może nie jego ale tam gdzie przelałem BLIKA). Druga sprawa to warto w ogóle do banku coś zgłaszać? Bo stawiam, że odzyskanie blika to szansę rzędu 0,0001%

Z góry dziękuję za rady ()

#oszukujo #oszustwo #scam #pytanie #policja #steam
  • 74
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Ale możesz mi wyjaśnić jaka jest logika kupowania trefnych kodów do gier? To już lepiej od razu ściągać torrenta bo przecież źródłem tych kodów i tak są złodzieje/oszuści kart kredytowych.
  • Odpowiedz
@Duszeczek: Tak w poniedziałek mam czas.
@MePix To nie miała być gra z innego kraju. On miał mieć środki na koncie steam (to normalne przy wypłacaniu skinów np. z gry cs go). Miał to kupić za złotówki na swoim koncie aby "wypłacić" te środki.
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson kilka razy coś kupowałem od mireczków głównie z tagu #lego i nie zdarzyło mi się jeszcze przykre doświadczenie.

Rada na przyszłość: tylko płatność przelewem, ekspres dochodzi tak samo szybko jak blik. Jasne, że konto bankowe też może być na słupa ale prawdopodobieństwo znacznie mniejsze niż nr telefonu.
  • Odpowiedz
właściciel udostępnił ich wizerunki w necie i jeszcze miał przez to problemy potem


@StdPtr: bzdura. Jakie miał niby problemy? Nie można udostępniać czyjegoś wizerunku bez zgody tej osoby, ale ta osoba musiałaby to zgłosić na policję, tym samym sami wsypaliby się.
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Plusik dla zasięgu i z nadzieją, że uda Ci się odzyskać ukradzione Ci pieniądze. Sam wiem doskonale, jak to jest trafić na pomiot, który lubi wyciągać złodziejskie łapska po cudzą własność. Korzystając z okazji chciałem otagować taką mameję z lepkimi rączkami, ukrywającą się tu pod nickiem @tomciopogromcio, a która swego czasu skubnęła mnie i paru innych Wykopków na jakieś niezbyt imponujące kwoty.

Skoro juz Tomcio to czyta, to chciałem
  • Odpowiedz