Wpis z mikrobloga

Stało się, po 6 latach na wykopie pierwszy raz ktoś mnie oszukał ()

Tl;dr

Umówiłem sie z mireczkiem @majestatyczny_grubas na szybką akcję, otrzymał kasę i zniknął na zawsze. Nie odpisuje też na smsy.

Rozmowa -----> https://imgur.com/a/61oiilT

Zgadza się, głupie było zaufać komuś kto ma konto na wykopie miesiąc, ale tyle razy tutaj z kimś robiłem wymiany czy wysyłki, ze zgubiło mnie to całkowicie. Piszę tego posta bo chciałem zapytać jakie macie doświadczeniem z zgłaszaniem oszustwa internetowego na mały koszt? (170zł). Policja raczej nie weźmie tego na poważnie domyślam się, ale i tak zamierzam pójść dla zasady. Nienawidzę oszustów ,a sumienie chce mieć czyste. Co przygotować na komendzie i jak do tego podejść? Mam tylko jego numer telefonu (może nie jego ale tam gdzie przelałem BLIKA). Druga sprawa to warto w ogóle do banku coś zgłaszać? Bo stawiam, że odzyskanie blika to szansę rzędu 0,0001%

Z góry dziękuję za rady ()

#oszukujo #oszustwo #scam #pytanie #policja #steam
  • 74
  • Odpowiedz
@Dizel_AHTUNG: Masz niemiły ton ale ci to wytłumaczę. Pieniądze na które się umówiliśmy są na steam i nie są pieniędzmi, które można wypłacać. Dogadaliśmy się bardziej ja prawdziwe pieniądze on daje mi walutę na platformie. Zwykłe zaufanie do ludzi to oznaka zrobienia się jak dziecko?
  • Odpowiedz
  • 7
@KjatanSveisson zgłaszaj śmiało. Ja kiedyś zostałem zrobiony na olx na 100 zł. Niedużo, ale poszedłem na policję "dla zasady". Dowiedziałem się, że w paragrafie oszustwa kwota nie ma znaczenia i do gry od razu wchodzi prokuratura.

To był dopiero początek całej zabawy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szybko ustalili kto to, ale nie ustalili gdzie gagatek przebywa, bo... był poszukiwany listem gończym ( )
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: po pierwsze to nie broniąc oszusta sam jesteś sobie winien i może nauczy Cie to czegoś.
A jak masz czas to zgłoś to na policję, może akurat jakiemuś policjantowi będzie się nudziło i zrobi coś więcej niż notatkę że nie udało się ustalić sprawcy
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Miesięczne konto które pisze stylem 14 latka oferuje na stronie z nieśmiesznymi obrazkami steamgift nowej gry o wiele taniej niż ceny rynkowe. Więc tak, twierdzę że dałeś się zrobić jak dziecko bo było dużo czerwonych lampek że to możliwe oszustwo, i tak późno dostałeś lekcję życia przy twojej naiwnej ufności ( ͡º ͜ʖ͡º) Zgłoś na pały z dowodami i licz że da się udowodnić nieotrzymanie
  • Odpowiedz
iszę tego posta bo chciałem zapytać jakie macie doświadczeniem z zgłaszaniem oszustwa internetowego na mały koszt? (170zł). Policja raczej nie weźmie tego na poważnie domyślam się, ale i tak zamierzam pójść dla zasady.


@KjatanSveisson: normalnie, bierzesz i zgłaszasz. Najlepiej od razu na piśmie (a w nim same fakty, bez wodolejstwa: w dniu tym i tym zostałem oszukany przez osobę znaną mi pod nickiem @majestatyczny_grubas na kwotę 170zł, którą to kwotę przelałem
  • Odpowiedz
@asdfghjkl: e tam są uczciwe wykopki z jednym to w rodznie netflixa chyba od 3 lat jestem xD, chłop już nawet stały przelew ma u mnie ustawiony abym nie zapominał xD
  • Odpowiedz
@nairoht: xD mam takich 2
Od chyba 3 lat siedzimy razem, nawet nie patrzę czy przelew przyszedł, przestałem sprawdzać bo ostatnie razy był, to czemu teraz nagle miałoby nie być kasy? ( ͡º ͜ʖ͡º)
I tak lecimy już enty rok netflixa, bezproblemowo się dogadując
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: Btw.
Jak chciałeś grę z Kazachstanu odebrać na innym regionie?
Bo od 2 lat steam zablokował giftowanie gier z tańszego regionu na droższy, więc nawet jakby chłop chciał to Ci tego nie wyśle bo nie może giftować
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson zgłaszaj. To pewnie dzieciak i myśli że go sprawiedliwość nie sięgnie. W przelewie masz nawet może numer konta. Do banku też zgłoś to oni poproszą o zwrot. Wyjaśnij że padleś ofiarą oszustwa. Bank skontaktuje się z bankiem docelowym i poproszą adresata o zwrot kasy a w przypadku odmowy dostaniesz może nawet jego pełne dane, więc będziesz mógł sądownie go dosięgnąć, potem komornik. Trzeba trochę kasy i czasu zainwestować ale warto dla
  • Odpowiedz
@KjatanSveisson: VPN jest od 2 lat zablokowany, wiem bo siedzę na Argentynie i nic nie kupię na polskie konta.
Nie ma możliwości, bo przy kupnie takiej gry cofnie go do Polski, a tego nikt z tańszego kraju nie zrobi bo się nie opłaca ¯\(ツ)/¯
Typ od początku leciał z Tobą w #!$%@?, mogłeś popytać na tagach steam zanim wysłałeś kasę.

Kupujący nie może mieć ustawionego regionu, który jest tańszy niż giftowany
  • Odpowiedz