Wpis z mikrobloga

Drodzy mieszkańcy #katowice jak oceniacie progress w ostatnich 2 latach w kwestiach:
- rewitalizacji, modernizacji i ogólnego "ładnienia" miasta
- wzrostu ilości ciekawych usług gastro, rekreacja itd.
- rozwoju dróg rowerowych
- modernizacji jakości dróg (bo ilość dróg to macie więcej niż gdziekolwiek w PL XD)
- poprawy jakości powietrza, szczególnie na południu

Pytam o ostatnie 2 lata, bo to wtedy zacząłem tutaj badać teren w kwestii zasiedlenia i zacząłem śledzić opinie lokalsów w internecie, lokalne media itd. Sam muszę przyznać, że tylko w ciągu roku jestem w szoku, ile nowego się dzieje. Z drugiej strony nie wiem, czy jakość infrastruktury rowerowej nie jest nieco w tyle wobec takiego Poznania albo Gdańska. Nie mam też pojęcia czy podjęto się wysiłków jak w Krakowie, żeby pozbyć się mongolskiej jakości powietrza w dzielnicach domów jednorodzinnych.

Jak to jest, tak szczerze? Mieszkańcy wielu dużych miast w ostatnich latach pomimo malkontenctwa widzą postęp, chyba poza Gdynią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#slask #polska #polskiemiasta #nieruchomosci
  • 17
@Kazach_z_Almaty: Katowice mocno się zmieniają. Jest dużo nowych inwestycji. Samo centrum jest dużo ładniejsze. Cały pogórniczy obszar przy spodku zrewitalizowano w ładnie prezentującą się Strefę Kultury. Sam wjazd do Kato z DTŚ robi wrażenie. Zrobiono nowe Sztauwajery. Trasy rowerowe są opisane na stronie miasta. Jeśli chodzi o gastro to rzeczywiście sporo lokali padło ostatnio, niemniej jednak jest to zajwisko powszechne w całym kraju po pandemii. Przede wszystkim samych Katowic nie należy
1-menele w różnych miejscach centrum...i żeby nie było słowo menel oznacza tutaj osobę z wyglądu brudna, zasikaną przeważnie pijana lub odurzona i często smierdzaca, dodatkowo mogą sobie prawie zawsze jechać komunikacja miejska bez problemów
2-jak się chce zwracać uwagę tylko na rzeczy ładne dla oka to tak takie miejscówki ładnie się prezentują ale niestety to są właśnie miejscówki a między nimi jest brud, zaniedbania, sypiące się tynki i odrapane elewacje, auta stojące
@Kazach_z_Almaty: Pytasz raczej w zlym miejscu bo na wykopie wiekszosc odpowiedzi to bedzie BETONOZA!!!! i PATODEWELOPERKA!!!!!

Pod wzgledem rewitalizacji to miasto lezy i kwiczy i wlasciwie cofa sie w rozwoju. Teraz mija 10 lat od konca remontow srodmiescia i jakie sa tego efekty? Najwazniejsze ulice sa niewyremontowane i nie ma nawet zadnych planow na ich remont (Staromiejska, Stawowa itp). Wszystko co bylo wyremontowane rozpada sie i nadaje do kolejnego remontu (3
@Kazach_z_Almaty: wszechobecna parkingoza, miasto przecięte dwoma autostradami, wieczne korki, brak pracy w zakresie sygnalizacji świetlnej, małe ulgi dla mieszkańców niby jest karta mieszkańca ale prócz basenu to nic tam nie ma. Miasto tłoczone bo każdy z okolicznej dziury przyjeżdża do Katowic bo to jedyna jako taka cywilizacja ale przez chamstwo owych wyglada to jak wyglada.pomijam patodeweloperke i to co zrobili z 3 stawami teraz maja chrapkę na park śląski a tam
@Kazach_z_Almaty a co zrobili z 3 stawami? Wszystko co tam wybudowali powstało na miejscu żwirowych parkingów i blaszanych baraków, a same budynki tworzą atrakcyjny waterfront. Pewnie, można było zaorać i zrobić trawnik ale jaka byłaby tego wartość dodana biorąc pod uwagę cała dolinę i muchowiec zaraz obok? Chyba, ze Katowice - miasto wyludniające się - powinno blokować powstawanie atrakcyjnie położonych mieszkań?
@19216811 stworzenie jednych z najatrakcyjniejszych mieszkań w centrum przy jednoczesnej rewitalizacji dużego terenu na którym wcześniej były garaże, blaszaki i chwasty to rozwój miasta.
@Kazach_z_Almaty

- rewitalizacji, modernizacji i ogólnego "ładnienia" miasta

Tu jest nieźle, chociaż niestety w większości przypadków włodarze stawiają na betonozę. Kilka przykładów z ostatnich lat:
- ul. Warszawska, aktualnie trwa duża przebudowa, projekt wyglądał w miarę solidnie - mniej miejsc parkingowych, dużo zieleni
- ul. Dworcowa - zamknięta dla ruchu, niestety w większości pustość i beton
- ul. Korfantego - zwężenie dróg, mocne zazielenienie, spory +
- Rynek - fajnie, ale poza
@19216811: Trochę wyczuwam u ciebie podobną gorycz co u mnie wobec Trójmiasta, obstawiam, że jesteś lokalsem i masz perspektywę zmęczonego oglądaniem tego samego miejsca całe życie, do tego musząc obcować z największymi bolączkami dużego wojewódzkiego miasta i mając trochę więcej oczekiwań. Dobrze, że masz jakieś miasto do ucieczki, bo inaczej to można #!$%@? dostać jak dotychczasowe miejsce życia tak podnosi ciśnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie cię
rewitalizacji, modernizacji i ogólnego "ładnienia" miasta

- wzrostu ilości ciekawych usług gastro, rekreacja itd.

- rozwoju dróg rowerowych

- modernizacji jakości dróg (bo ilość dróg to macie więcej niż gdziekolwiek w PL XD)

- poprawy jakości powietrza, szczególnie na południu


@Kazach_z_Almaty: z rewitalizacją jest średnio bo prezydent chyba nie rozumie jak istotne jest to dla rozwoju miasta.

- co do dróg rowerowych się nie mogę wypowiedzieć, ale widac ze sie budują