Wpis z mikrobloga

Koledzy inwestorzy, koleżanki inwestorki ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), niemal dwa lata po pierwszej rozmowie z architektem i długim oczekiwaniu na warunki zabudowy (w tym odwołania) i pozwolenia, zaczynam w końcu przebudowę / rozbudowę / generalny remont kostki z '67 (tak po prawdzie, to jeszcze nie mam pozwolenia, ale ma być "na dniach", więc zaczynam prace rozbiórkowe, które pozwolenia nie wymagają).

Trzymajcie kciuki, żebym dotrwał finansowo i psychicznie do końca tego przedsięwzięcia, bo już czuję, że żona nie nadąży z gotowaniem bigosu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dodam, że poza wykopem pod nowy WLZ nawet jeszcze nie wbiłem łopaty w ziemię, a 75k PLN już "wyszło", głównie na projekt, ale nie tylko.

Gdyby ktoś był zainteresowany jakimiś aktualizacjami (albo chciał czarnolistować ;-) ), to zostawiam tag #kostkaregisa - jak będzie więcej chętnych, to może się pokuszę o jakieś bardziej konkretne wpisy.

#budujzwykopem #remontujzwykopem
#remontkostki (ten tag to już domena publiczna, sorry)
#regispoleca (tutaj pisałem / będę pisał o wykonawcach godnych polecenia)
  • 18
generalny remont kostki z '67


@Regis86: o Panie, krzyżyk na drogę. Masz plany tego budynku, jakieś odkrywki były robione?
Co tam będziesz zmieniał?
@KrowkaAtomowka: Projekt 30k netto (w tym chyba 4-6k inwentaryzacja, bo dom nie miał żadnych dokumentów - nie pamiętam dokładnie). Do tego jeszcze trochę za projekt wykończenia / wnętrz, dlatego "głównie", ale nie w 90%, tylko bardziej 60%. Reszta to trochę (kilkanaście tys. PLN) elektryki na zapas przed podwyżkami, poprowadzenie nowego WLZ i sam kabel, blaszak w ogrodzie, żeby mieć gdzie graty z piwnicy trzymać, odwierty, geodeta, brama tymczasowa do ogrodu, bo
@ksiak: Inwentaryzacja architektowniczna, odkrywki w ośmiu miejscach.

Plan jest taki, żeby nieco pogłębić istniejącą piwnicę (15 cm, w "ramach" istniejącego fundamentu), rozbudować ją w głąb ogrodu (tutaj już "normalna wysokość", z podbiciem "zewnętrznego fundamentu domu, który będzie z tą nową częścią sąsiadować), nad nią, w obrysie istniejącego tarasu (do wyburzenia i zbudowania na nowo w ramach tej nowej, dobudowanej części) zabudować parter (przedłużenie salonu), dodatkowo jeszcze wyburzenie ganku i balkonu nad
Reszta to trochę (kilkanaście tys. PLN) elektryki na zapas przed podwyżkami,


@Regis86: elektryka sama jak chcesz automatykę to będzie z 40k jak sam nie ogarniesz.
Co do tynków to się właśnie zastanawiam, bo na 220 metrach kwadratowych kucie wszystkiego i potem robienie nowych to kupa kasy. W piwnicy wywalam wszystko, bo zawilgocone, ale na parterze i piętrze się waham, bo owszem, ściany nie są jakieś super równe, ale nie spędzają mi snu z powiek, nie sypią się, bardzo dużo z nich będzie ukrytych za zabudową i nie wiem, czy nie poprawić tylko narożników (bo teraz są półokrągłe
@ksiak:

Dzięki :-)

elektryka sama jak chcesz automatykę to będzie z 40k jak sam nie ogarniesz.


Tak, spodziewam się. Te kilkanaście tys., które już kupiłem, to tylko osprzęt do automatyki ("serwer" plus trochę gratów do piwnicy generalnie), przewodów nawet jeszcze nie liczę.

jak długo dom stał nieogrzewany? Ewentualnie czy był jakikolwiek okres gdzie temperatura spadła poniżej 10 stopni w domu?


Dom zamieszkały i ogrzewany od zawsze, nie sądzę, żeby poza garażem
Dom zamieszkały i ogrzewany od zawsze, nie sądzę, żeby poza garażem kiedykolwiek było w nim mniej niż 10 stopni.


@Regis86: to tyle dobrze, w przeciwnym wypadku tynki do wywalenia.
Robisz podłogówkę?
Planujesz rekuperację?

bo na 220 metrach kwadratowych


@Regis86: coś duża ta kostka.

to tylko osprzęt do automatyki ("serwer" plus trochę gratów do piwnicy generalnie),


@Regis86: czyżby Grenton?
dlaczego nie?


@ksiak: Miejsce i "logistyka" remontowa. Z racji niskich pomieszczeń (same z siebie nie są wysokie, plus chcemy zmieścić podłogówkę) nie planuję podwieszanych sufitów, więc nie mógłbym tam ukryć rur. Jedyna opcja to puszczenie ich w posadzce piętro wyżej i spuszczenie przez strop prosto do miejsca, gdzie mają być, ale tutaj pojawia się problem z miejscem w posadzce (a nie mam tyle miejsca w pionie, żeby rekuperację i podłogówkę prowadzić
Z racji niskich pomieszczeń (same z siebie nie są wysokie,


@Regis86: to mnie zaskoczyłeś, zazwyczaj kostki miały nawet pod 2.8m.

. Ampio w tamtym czasie nie miało niczego, czego nie miałby Loxone; a nawet jakby było nieznacznie lepsze, to i tak bym raczej poszedł w Loxone, bo znalazłem ogarniętego instalatora (przez Wykop zresztą), co jest dla mnie istotne.


@Regis86: ma jedną zaletę podobną do KNX, jest zdecentralizowane. Ale ma też
to mnie zaskoczyłeś, zazwyczaj kostki miały nawet pod 2.8m


@ksiak Nie mam teraz projektu pod ręką, ale z podłogówką zostaje chyba 2.55m wysokości, więc nawet 6-7 cm dodatkowej warstwy z dołu albo góry byłoby problemem ( ͡° ʖ̯ ͡°)