Wpis z mikrobloga

Normy dźwigania dla kobiet = max. 12 kg/przedmiot
Normy dzwigania dla mężczyzn = max. 30 kg/przedmiot
Stawka godzinowa = taka sama dla obu płci.

Dotyczy pracy stałej.
Nie dotyczy indywidualnych możliwości pracownika (mężczyzna ważący 60 kg ma nadal wyższe normy niż kobieta ważąca 90 kg)

Powód #1 dlaczego potrzebujemy luki płacowej

Na przekór feministycznej teorii, że "mężczyzni się nie męczą"

#genderpaygap #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #praca #pracbaza #bekazlewactwa #mem #memy
sildenafil - Normy dźwigania dla kobiet = max. 12 kg/przedmiot
Normy dzwigania dla mę...

źródło: 86n4ds

Pobierz
  • 116
@sildenafil ze wszystkich argumentów o dyskryminacji mężczyzn ten jest najgłupszy, a jego efektem jest ośmieszanie tematu.

Kobiety są po prostu żałośnie słabe. Jeśli ktoś mial kiedyś okazję "siłować" się z dziewczyną ten wie, że jak złapiesz ja za ręce to jest over dla baby.

Sprawiedliwe niesprawiedliwe, prawda jest taka, że 70-kilowy Mariusz na luzie dźwignie te 30 kg, a jakaś Anetka po prostu nie da rady.

Zajmujmy się poważnymi problemami, np. wiekiem
@gerbilos i właśnie przez takie komentarze #!$%@? się zmieni.

Jeden powie, że różnica w noszeniu ciężaru, drugi powie, że różnica w efektywności w pracy biurowej to nic i tak się zbierze do kupy, lewactwo przekręci narrację, że CHŁOPOM TO W SUMIE NIE PRZESZKADZAJĄ TE RÓŻNICE i tak to się bedzie powoli żyło na tej wsi

Każdy przejaw nierówności trzeba tępić
@troflix ale gdzie? XD
Bo zasadniczo to nie jest istotny temat w Polsce, średnio istotny dla Unii, ale z małym przełożeniem na sytuację w Polsce. Jedyne, co w temacie jest robione, to dyrektywa unijna ujawniająca średnie pensje na danym stanowisku wewnatrz organizacji. Co z tego?
To, że ten temat jest w ogóle ruszany to bezpośredni import wojen kulturowych z zachodu, a robiąc to nie różnisz się od Julek z Poznania kładących się
@sildenafil:

1. Różnica w maksymalnej wadze dźwiganych przedmiotów wynika bezpośrednio z naturalnych różnic między kobietami, a mężczyznami i tym, że średnio mężczyźni są znacznie bardziej silni niż kobiety.

2. Ciężko jest znaleźć pracę, w której sam akt dźwigania, podnoszenia czy wykonywania wymagających siły fizycznej rzeczy składa się na zdecydowaną większość wszystkich podejmowanych akcji. Przykładami jest maszynista, który przerzuca węgiel cały dzień czy górnik.

3. Zawody, w których główną rolę gra siła
Sprawiedliwe niesprawiedliwe, prawda jest taka, że 70-kilowy Mariusz na luzie dźwignie te 30 kg, a jakaś Anetka po prostu nie da rady.


@gerbilos: a co jeśli mariusz ma 170 cm i 50 kg? mój kolega jest mega chudy i szczupły i sądzę że Aneta mająca 175 wzrostu i 70 kg ze spokojem mogła by położyć takiego mariusza na rękę i jest od niego po prostu silniejsza. W równości chodzi o to
@zeszyt-w-kratke no właśnie nie xD Oczywiście nie ma co wchodzic w sytuacje jednostkowe, ale uśredniając dla ogółu populacji dysproporcja w siłę między chlopem-szczypiorem, a gruba (czy wręcz odwrotnie, dość wysportowana) baba będzie na korzyść faceta.
@gerbilos: @Im_from_alaska Po pierwsze, żeby cokolwiek zmienić należy porzucić wykop.pl i toksyczne przekonania. Już teraz dla ludzi spoza banieczki przegrywów czy pigułkarzy słusznie traktują wszystko co wychodzi z tagów #pieklomezczyzn #redpill #blackpill czy #przegryw jako jakieś bzdury od mizoginów, seksistów i frustratów.

"Walka" o prawa mężczyzn została przejęta ostatnimi czasy właśnie przez skrajnie patologiczne środowiska i dopóki to się nie zmieni to nie będzie jakiejkolwiek zmiany w społeczeństwie.