Wpis z mikrobloga

Lekarze to zbyt dobrze zarabiająca grupa społeczna.
Wstyd żeby taki dajmy na to endokrynolog brał za konsultację 250zł gdzie ci powie idź se pan badania zrób i tarczycę pomaca :D To jest brak po prostu etyki, ceny wymyślone z kosmosu, wyzysk polaków.
Na nfz za 5 lat prywatnie za 250zł z 5 dni.
patologia lekarska kasta
Czy np dentyści ci to już są odklejeni konkretnie,zapewne większość ma kilka tysięcy dniówki...
Inny przykład idziesz na USG badanie 10min i nie masz 200zł TO JEST DRAMAT

Gruba przesada.

#pracbaza #stomatologia #przegryw #ankieta #medycyna

koniowały
L.....n - Lekarze to zbyt dobrze zarabiająca grupa społeczna.
Wstyd żeby taki dajmy n...

źródło: temp_file6113195473129389481

Pobierz

Zgadzasz się?

  • Tak 63.9% (1181)
  • Nie 36.1% (667)

Oddanych głosów: 1848

  • 115
  • Odpowiedz
@Farrahan

@LonNon Tak, dentyści mają kilka tysięcy dniówki. Tych dniówek masz 21, 22 w miesiącu, a koszt utrzymania małego gabinetu w mieście powiatowym to około 12k jeśli cały miesiąc nie pracujesz i nie zużywasz materiałów.

To chyba jak liczysz gabinet "kraftowy" z asystentką i innymi nowoczesnymi bzdurami. Sam leczę żeby w powiatowym od zawsze i w porównaniu do renomowanych gabinetów i klinik place grosze a mnóstwo ludzi leczy się u
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw

@LonNon: a gdzie ci dentyści zarabiają kilka tysięcy dniówki? Pakuje się i jadę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym czenu nie pojdziesz na medycynę, w czym problem?


Bo nie każdy się nadaje do medycyny? Ale pomijając to durne pytanie z gatunku "czemu nie pójdziesz na x jak ci ceny nie odpowiadają".
Załóż swój gabinet i przestań gwiazdorzyć nowoczesną stomatologią to tyle zarobisz. W miastach powiatowych dentyści mają wizytówkę google albo nawet i to nie i się nie reklamują a mimo to pacjentów nie brakuje bo leczą wystarczająco dobrze i tanio i jak na warunki miasta powiatowego zarabiają bardzo dobrze. Ale wiadomo do tego trzeba się dostosować do potrzeb pacjentów tutaj odklejka
  • Odpowiedz
@LonNon: najlepsi to są w prywatnych ośrodkach. Podejrzewaliśmy z żona alergie u młodego to umówiliśmy sie na 17 do jakies babki właśnie w prywatnym ośrodku. Przyjeżdżamy na 17 a przed nami w kolejce z 10 osób? XD
Po 2 godzinach czekania w końcu nas przyjęła i jej wyjaśniamy ze to i to sie dzieje ale nie wiemy od czego. Ona mówi ze to trudno stwierdzić i ze można spróbować zrobić
  • Odpowiedz
@peszek_leszek: Bzdura! Lekarze to szarlatani i konowaly! #!$%@? wiedza, gowno potrafia a uwazaja sie za #!$%@? wie kogo.
Przykladow o ich braku kompetencji i etyki moge mnozyc. Podam 3 przyklady z ostatnich 3 lat ktore mialy miejsce w moim otoczeniu.
Kuzynka miala niedobory roznych #!$%@?, byla blada i mdlala od czasu do czasu pierwszy lekarz to na pewno rak krwi, na onkologie z nia! Drugi podobna gadka tylko wymyslil inna smiertelna chorobe. Kuzynka zalamana, dopiero wizyta chyba u 4 konowala okazala sie trafna bo miala niedobory zelaza i jeszcze jakies zaburzenie w gospodarce organizmu. Przepisane tabsy z zelazem i skierowanie do dietetyka. Problem ustal po tygodniu od wizyty.
Drugi przyklad, moja ciocia, notoryczne bole brzucha, wymioty po kazdym posilku to szarlatan ja leczyl na trzustke przez rok o maly wlos nie doprowadzajac ja do smierci. Tylko dzieki drugiej ciotce ktora wyslala jej wyniki do zaufanego lekarza przezyla bo okazlo sie ze ma raka watroby z przerzutami na wszystkie narzady. Jakby tego bylo malo, kolejny buc ktory ja prowadzi na onkologii malo wyrwal jej rurke pokarmowa z brzucha prawie doprowadzajac do zakazenia i jeszcze sie madruje ze on jest lekarzem i wie lepiej co ma robic.
Kolejnych kilku lekarzy leczylo mnie na refluks, przepisuja jakies #!$%@? tabletki na ograniczenie produkcji kwasow zoladkowych po ktorych jak zapomne jeden dzien wziasc powracaja jeszcze gorsze bole i niestrawnosci niz przed. A zaden #!$%@? nawet nie wspomni o diecie czy skierowaniu do dietetyka. Sam poszedlem do dietetyka i nawet nie musze zadnych tabletek brac bo dolegliwosci ustaly po dobraniu odpowiedniej diety.
Tak wiec na 20 lekarzy 3
  • Odpowiedz
@LonNon: dentystę w miarę jeszcze rozumiem, bo tam sprzęt i materiały kosztują, ale psychiatra 300/10-15min lub nawet więcej to gruba przesada xd
  • Odpowiedz
@gracilis: no to nie wierz xD Robicie filozofię z przepisywania syropu na kaszel.

W Polsce jeden konował mi włożył zwichniętą stopę w gips na 3 tygodnie i coś się źle zrosło i do dzisiaj mnie boli. Następnym razem przy zwichnięciu poszedłem do nastawiacza kości bez żadnego dyplomu i wszystko z tą nogą jest ok.

Oczywiście nie da się wszystkich lekarzy zastąpić ludźmi po bootcampach czy technikach, ale sporą część by
  • Odpowiedz
Ale biadolisz. Konsultacja to 30-60 minut, najczęściej 45. Zatem co najwyżej dwóch pacjentów na godzinę. W dobrych klinikach koszt pracy gavinetu za godzinę to 200-300zł (bez kosztów materiałów i wynagrodzeniac lekarza). Mówisz, że matematyka jest prosta, zatem podlicz sobie ile z tego dostaje lekarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na konsultacjach się jie zarabia, ale na późniejszym leczeniu już tak.


@SkrytyZolw: Cytujesz fragment mojej wypowiedzi, który odnosił
  • Odpowiedz
w endodoncji największy koszt to chyba właśnie materiał + narzędzia do wykonania i tak 2k to bardzo dużo jak za zęba ale czemu ludzie mają taki problem akurat z dentystami którzy realnie poprawiają komfort życia (zostawiłem w tym roku kupę pieniędzy i nie żałuję ani grosza), a już problemu ze stawkami w it i pokrewnych to już nie ma xD


@nairoht: Dlaczego? Moje przypuszczenia:
- bo płacisz duże składki zdrowotne,
  • Odpowiedz
@1788: weź misiu swój odcinek z wypłaty i zobacz jaka jest składka zdrowotna, która ma pokryć WSZYSTKICH specjalistów, a nie samego dentystę, co do tego że "większość" robi fuszerkę, mamy 2023 rok jest internet dość prosto zweryfikować gdzie warto iść nie sądzisz?
  • Odpowiedz
zwichniętą nogą się zrosła i nastawiacz kosci xd


Za pisanie takich bredni powinna być jakaś grzywna


@gracilis: nie znam się na tym, ale faktycznei tak było że gdy chodziłem do podstawówki to zwichnąłem stopę i doktor włożył mi ją w gips na 3 tygodnie. Po wszystkim stopa nadal mnie bolała, nawet byłem u innego doktora z tym i on uznał, że niepotrzebnie dali mi ją w gips i teraz się
  • Odpowiedz