Wpis z mikrobloga

Lekarze to zbyt dobrze zarabiająca grupa społeczna.
Wstyd żeby taki dajmy na to endokrynolog brał za konsultację 250zł gdzie ci powie idź se pan badania zrób i tarczycę pomaca :D To jest brak po prostu etyki, ceny wymyślone z kosmosu, wyzysk polaków.
Na nfz za 5 lat prywatnie za 250zł z 5 dni.
patologia lekarska kasta
Czy np dentyści ci to już są odklejeni konkretnie,zapewne większość ma kilka tysięcy dniówki...
Inny przykład idziesz na USG badanie 10min i nie masz 200zł TO JEST DRAMAT

Gruba przesada.

#pracbaza #stomatologia #przegryw #ankieta #medycyna

koniowały
L.....n - Lekarze to zbyt dobrze zarabiająca grupa społeczna.
Wstyd żeby taki dajmy n...

źródło: temp_file6113195473129389481

Pobierz

Zgadzasz się?

  • Tak 63.8% (1178)
  • Nie 36.2% (667)

Oddanych głosów: 1845

  • 115
@LonNon: całkowita zgoda. Ja miałem trochę rzadko występujących problemów zdrowotnych w życiu i chodziłem do tych lekarzy prywatnie i znaczną większość wizyt NIC nie wniosła do mojej sprawy tylko 5-10 minut Gądki i płac 200zl
@LonNon: 250 zł to dużo za wizytę ? proszę cię. Wypisanie recepty na te same leki w US kosztuje $400, prześwietlenie $6000 i jakoś nikt nie płacze.

250 zł to jest śmiech na sali, powinno być minimum 2500 zł.

Zobacz co się dzieje obecnie, wyemigrowali do Niemiec, UK, a jak zęby chcą leczyć to wracają do Polski. Zapychają nam kolejki, bo jest mega tanio.
Spójrz na sor, zapchany często pierdołami. Wystarczy
@1788:

Zawsze w takich dyskusjach można popatrzeć na ZnanegoLekarza. Odejdźmy od stomatologii i popatrzmy na specjalizacje, gdzie wizyta ogranicza się do rozmowy i ew. krótkiego badania fizykalnego. W niektórych specjalizacjach stawki 300 PLN za wizytę nie są już niczym niecodziennym. 4 pacjentów na godzinę.


Ale biadolisz. Konsultacja to 30-60 minut, najczęściej 45. Zatem co najwyżej dwóch pacjentów na godzinę. W dobrych klinikach koszt pracy gavinetu za godzinę to 200-300zł (bez kosztów
ale jednocześnie są usługi (np. endodoncja), gdzie stawka godzinowa to i 2k potrafi być.


@1788: w endodoncji największy koszt to chyba właśnie materiał + narzędzia do wykonania i tak 2k to bardzo dużo jak za zęba ale czemu ludzie mają taki problem akurat z dentystami którzy realnie poprawiają komfort życia (zostawiłem w tym roku kupę pieniędzy i nie żałuję ani grosza), a już problemu ze stawkami w it i pokrewnych to
@LonNon Wychodek się zesrał swoją niewiedzą jak działa system opieki zdrowotnej w Polsce, kto odpowiada za jego organizację i "ile to doktury nie zarabiajo" XD powiedz jeszcze że ukraińcy ze swoim poziomem wiedzy są konkurencją dla polskich lekarzy to uduszę się ze śmiechu- przypomnę że lekarski egzamin weryfikujący ( który jest wymagany by mieć pełne uprawnienia do leczenia w polsce) zdało 6% zdających XDDD , a poziom egzaminu jest niższy niż egzaminy
@tos-1_buratino:

Może by został gdyby ten zawód nie był sztucznie blokowany przez lobby zawodowe.


Lobby zawodowe xDDDDDD. Zdać dobrze mature (z reguły na ponad 80% zarówno z chemii jak i z biologii), wystarczająco dużo uczyć się na studiach. Zdać po 6 latach egzamin, potem dostać się na staż (dostanie się na staż to nie jest jakaś wielka filozofia, ofc jak ukończysz medycynę), potem zdac LEK, wystarczająco dobrze, żeby przyjęli Cię na