Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina

Ostatnie pare tygodni miałem przerwę od tagu. Czy mi się wydaje, czy #!$%@?ło tu onuc jak mrówków? No prawie każdy wpis albo jest wprost pro-rosyjsko-anty-Ukrainski, albo ma taki podtekst, albo ewentualnie w komentarzu jest jakaś odpowiedź z kremlowską narracją pod normalnym wpisem.

Gdzie się podział russiaHateClub? Gdzie rozkład jazdy? Jeszcze 2 miesiące temu takiego syfu tu nie było.
Pobierz
źródło: v7tccd
  • 176
Gdyby zaatakowano Polskę to również ogłoszono by zakaz wyjazdu mężczyzn oraz powszechną mobilizacje.


@SzycheU: Może tak może nie, ale ludzie mają prawo widzieć okrucieństwo takich praktyk, gdzie oligarchowie uciekają ze swoimi synami za granicę, a biedota ma swoje dzieci zostawiać na ostrzał rakietami albo wysyłać na pewną śmierć do okopu.
Jak tam mordo? Dalej straszysz bombą atomową?


@Tagnk: No na razie zagrożenie atomowe ustało, bo Amerykanie się przestraszyli, dla nas sytuacja całkiem dobra jest jaka jest, w której ani Ukraina nie odzyskuje Krymu ani Rosja nie zajmuje Kijowa, utrzymuje się impas, obie strony się wykrwawiają.
@betonoweczolo:

Moment kiedy PiS zawołał "ćwiczenia wojskowe" to aktywność na tym tagu stopniała w 1 dzień.

Sorry, nie da się gadać o "#!$%@? kacapów" a potem udawaniu że się nie słyszy jak wzywają cię do woja - to jest po prostu żałosne.

Inna sprawa jest taka że byłoby dobrze gdyby ludzie nabyli trochę rozumu - Polska wciągnięta do wojny oznacza znaczne utrudnienie dostaw do Ukrainy - a wojna jest obecnie materiałowa
No to pokonaliśmy Rosję w 1920 roku a ci się do 1939 odbudowali do tego stopnia że wpadliśmy w ich ręce na kolejne dekady.


@Vinizius: podziękowania dla endeków i ich fetyszu "państwa narodowego", do spółki z jak zawsze przydatnymi ludowcami. Bo przecież "największy wróg to Niemcy/zachód, ze słowianami się dogadamy". Niesamowite, że minęło 100 lat, a niektórzy nadal prezentują podobne postawy. Niestety w Polsce tradycja onucowania jest bardzo długa i, jak
w postaci bezwzględnego zwycięstwa Ukrainy


@BFyre: Jeszcze wierzysz w taką fantasmagorię? Jakby nie pomoc wuja sama to już dawno byłoby pozamiatane. Naszym, polskim interesem jest to, aby ta jankeski poparcie trwało jak najdłużej, a te qurwa braterskie narody skrwawiały się bez końca
@betonoweczolo

Nagle przeciętny Kowalski zaczął popierać wojnę napastniczą i terroryzm?


nagle przeciętny Kowalski zaczyna rozumieć że ukry zawsze były roszczeniowe i to się nie zmieni choćbyśmy nawet ostatnią koszulę im oddali i zamiast partnerstwa to będzie w najlepszym razie zerwanie stosunków międzynarodowych a nie żadne rozliczanie się ze wspólnej historii

nie ma to nic wspólnego z poparciem dla ludobójstwa ale myślę że pomóc Ukrainie powinna być bardziej biznesem a nie jak dotychczas
ale wy macie gwóźdź w mózgu XD


@cinu4: jakie wy? Do kogo ty tu mówisz? Uroiłeś sobie, że jestem jakąś grupą?

No i unikasz odpowiedzi na pytanie, bo dobrze wiesz, że odpowiedź jest jedna - Ukraina musi wygrać żeby być naszym przedpolem w ewentualnej wojnie w przyszłości. No a ta wojna, jak ruscy pokazują jest tylko kwestią czasu. Im bardziej po dupie teraz dostaną, tym dłużej będziemy żyć w pokoju. No,