Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina

Ostatnie pare tygodni miałem przerwę od tagu. Czy mi się wydaje, czy #!$%@?ło tu onuc jak mrówków? No prawie każdy wpis albo jest wprost pro-rosyjsko-anty-Ukrainski, albo ma taki podtekst, albo ewentualnie w komentarzu jest jakaś odpowiedź z kremlowską narracją pod normalnym wpisem.

Gdzie się podział russiaHateClub? Gdzie rozkład jazdy? Jeszcze 2 miesiące temu takiego syfu tu nie było.
betonoweczolo - #wojna #ukraina

Ostatnie pare tygodni miałem przerwę od tagu. Czy mi...

źródło: v7tccd

Pobierz
  • 176
@sayanek:
"Ja od początku powtarzam że powinniśmy być dla nich takim sojusznikiem, jakiego sami potrzebowaliśmy na początku 2 wojny światowej."

Chłopie bądź poważny. Mamy za kogoś nadstawiać karku? Niech sami się bronią. Nam nikt nie pomógł bo nikt nie jest głupi i każdy czeka na najlepszy dla siebie moment do ataku/obrony. Trzeba być cwanym jak inni skoro na takich zasadach gramy. I zapewniam Cię że Ukraina za darmo wcale by nam
@Vinizius

No to pokonaliśmy Rosję w 1920 roku a ci się do 1939 odbudowali do tego stopnia że wpadliśmy w ich ręce na kolejne dekady.


W '39 to III Rzesza podbiła Polskę a ZSRR co najwyżej walczył z Korpusem Ochrony Pogranicza. Ty wiesz że jeszcze w międzyczasie była okupacja i barbarossa, a nie od razu PRL? XD

Jak tam poszło ZSRR w Finalndii? Jak im szło w pierwszym okresie wojny bez wsparcia
@kozackikozak:
"Ty wiesz że jeszcze w międzyczasie była okupacja i barbarossa"

No właśnie tym bardziej to pokazuje że można ze słabej pobitej Rosji stworzyć w kilkanaście potwora który zajedzie aż do Berlina.

A co do podboju Polski to Rzesza wcale nie miałaby tak łatwo gdyby Polska nie miała świadomości że za plecami czycha wrogi jej ZSRR.

"Jak tam poszło ZSRR w Finalndii?"
Nauczyli się walczyć w zimie i potem w takiej
@betonoweczolo: a co tu dużo gadać, ludzie przypomnieli sobie że Ukraina to mentalnie bardziej Rosja niż Polska. Mają swoje aspiracje, super, ale to skorumpowany kraj ludzi z przerostem ego I kompleksami jak ich sąsiedzi i do niedawna kumple.

Kibicuje Ukrainie, trzeba im pomagać i dojebywac Rosji, to nasz interes, ale to nie jest kraj UE czy NATO by rozdzierać szaty I oddawać swoje buty by mogli wygrać. Dostali tysiąc razy więcej
I zapewniam Cię że Ukraina za darmo wcale by nam nie pomogła.


@Vinizius: Ale kto powiedział że my pomagamy za darmo? Udupienie Rusków jest jak najbardziej w naszym interesie, a to dzięki sprzętowi i pomocy z zachodu Ukraina była w stanie się obronić przed dalszą inwazją. Nie pamiętasz już jak przed wojną Putin grzmiał w TV że NATO ma się cofnąć za Wisłę? tak, tą samą Wisłę która dzieli nasz kraj
@sayanek: Ja jestem za tym by USA (najbogatsze państwo na świecie) pomagało swoim sprzętem wojskowym jak i finansowo. Polska to biedny kraj. Już nie powinniśmy oddawać żadnego sprzętu wojskowego bo potem Białoruś lata sobie nad naszym terenem ze świadomością że możemy im naskoczyć na dzień dzisiejszy jako rozbrojone państwo. Tym bardziej że USA jest zobowiązane traktem do pomocy Ukrainie, my nie.
Gdzie się podział russiaHateClub? Gdzie rozkład jazdy? Jeszcze 2 miesiące temu takiego syfu tu nie było.


@betonoweczolo: Dzieciaki maja wakacje. Generalnie co roku w okresie letnim poziom tu spada, a wysyp pozytecznych idiotow na tagu ukraina to tylko jeden z symptomow. Jakos w polowie wrzesnia sytuacja zacznie sie stabilizowac